Avatar uživatele
nyjono

Myslíte, že oboustranně lepící páska poškodí nátěr na dveřích?

Chci nalepit síť proti hmyzu.
Nechci do dřevěných dveří vrtat nebo tlouci hřebíky.

Díky za názor.

Doplňuji.
Myslíte, že bude lepší použít tu úplně tenkou nebo tu s pěnovkou o tl. cca 1mm?
Dík.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kepler před 1338 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Záleží na kvalitě laku a kvalitě pásky. Jsou pásky (velmi kvalitní), které jsou určené pro trvalé přilepení. Ty bývají velmi odolné. na druhou stranu jsou pásky, které skoro nedrží i když se tváří jak jsou kvalitní.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Síťku proti hmyzu do oken lepím tavnou pistolí, na zimu síťku sundám a lepidlo oškrábu, protože povětrnostní podmínky lepidlo stejně trochu naruší. Myslím, že totéž bude i s lepící páskou, že bude držet nějaký čas a pak se začne odlepovat působením prachu, vlhkosti a tepla, zkušenost mám se síťkou a samolepícím suchým zipem
konkrétně s touhle
https://www.cy­berix.cz/nasta­vitelna-sit-do-okna-d410293.htm?gclid=E­AIaIQobChMI5e_vm8Dy­6gIVQeR3Ch0Yp­grAEAQYBSABEg­JtVfD_BwE

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Asi nepoškodí, pokud je nátěr už dobře vyschlý. Může se ale stát, že se poškodí při odstraňování pásky. Zatím jsem s oboustrannou páskou problém neměl, ale použil jsem ji jen na spojích sklo – lakovaný kov, nebo plast – keramika.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

záleží na kvalitě povrchu a na té pásce. Obvykle bych problémy nečekal ale starší lak to může srhnout při odlepování. (Nicméně tak starý lak na tak shnilých dveřích že se bude loupat by si stejně zasloužil přinejmenším renovaci)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Existuje mnoho druhů oboustranných lepících pásek s různými vlastnostmi pro různá použití. Ty nejpřilnavější mohou způsobit i odtržení laku při odlepování.
Pokud jsou dveře i rám sítě dokonale rovné, můžeš použít tenkou pásku. Silnější pěnová nebo měkká páska se používá ke slepení povrchů, které nejsou úplně rovné.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
nyjono

iceT, lze pak, na podzim, lepidlo z tavné pistole snadno odstranit?

před 1337 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

Ostraňuju plochým šroubovákem, ono to lepidlo jakoby popraská při sundávání síťky, něco se sundá se síťkou, zbytek tím šroubovákem. Okna mám plastový, takže možná bude záviset na podkladu, na který to chceš připevňovat.

před 1337 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek