hapiky

Myslíte, že někomu ze zdejších uživatelů chybí průvody, blbé keci z tribun a dopoledne zavřené hospody na 1.máje?

Svátek práce máme jistě rádi všichni,i na něj rádi vzpomínáme, ale do průvodu by měli povině chodit jen Komáři. Alespoň by bylo jasné kdo to má ještě stále v hlavě pomatené.

Nejlepší odpověď
ten který je

Blbé kecy zaznívají i dnes z úst některých našich politiků a ani nepotřebují nějaké tribuny.S tím organizováním různých průvodů se už také začalo,zatím díky bohu ne povinně.

Další odpovědi
ivzez

Neexistující věci (keci) ani průvody, do nichž nechodil,
nemohou nikomu chybět.

Ani nevím, že by se někde
na 1. máje dopoledne zavíraly hospody.

Brblal

Já jsem byl tenkrát dítě, mohl jsem jet ráno s dědou a podívat se do jeho práce, on byl soustružník tak mi to tam ukázal, jindy než 1.5. bych se tam absolutně nedostal, průvody a projevy před polednem jsem pak nesledoval, to mě vůbec nezajímalo, ani nikdo z naší rodiny do průvodu nechodil.
Bylo dobré, že jsem se mohl podívat do práce dědy a že se ten den nepracovalo, byl tam klid, ale všechny stroje fungovaly (šly zapnout), pamatuji na jeho výklady a zajímavosti co říkal…

Dnes existuje něco podobného DOD. Dle informací bude opět letos projekt Open house Praha (ve dnech 19–20.5.2018). na stránce zde:
http://openhou­sepraha.cz
Bude možné se podívat na místa, kam běžně přístup není, často bude i s výkladem zaměstnanců a budou odpovídat na otázky…

orestez

To, že se někdo domnívá, nebo si myslí, že veřejné průvody někomu schází, může něco znamenat. A je potřeba nutné se tomu bránit. Jestli bylo kdysi mrtvých zabitých dost, tak není potřeba dělat další masakry dál. Ale antipatií a nenávistí proti špatnému státnímu zřízení, které by se bez lidí neobešlo, v myšleních moderních lidí nelze docílit klad. Jen aby nám to právo jít kam chceme jít zůstalo.

mosoj

Hospody se nezavíraly, jenom bylo zakázáno po určitou dobu ( a to dopoledne !!!)podávat tvrdý alkohol. Pivo se do toho nepočítalo. Takže kdo má blbé kecy?
Také nevím, že by mne někdo k účasti v průvodu nutil i když jako kluk jsem chodil docela rád a projevu jsem stejně nerozuměl.

hapiky

ivzez: Jo hospody byly otevřené ale prázdné, protože byl zákaz nalévání jakéhokoliv alkoholu.Sory.

ivzez

O zákazu nalévání a prodeje alkoholu
vím jenom v souvislosti s volbami.
S 1. májem ne.
Ale netvrdím, že si pamatuju všechno.)

Brblal

Jak jsem psal o DOD tak to je zkratka: Den Otevrenych Dveri, bude to snad každý rok, nejen letos 2018.