Avatar uživatele
JežíšKristus

Myslíte, že někdy budeme schopni změnit chromozomy v těle?

Z wikipedie: "Pohlavní chromozom (též allosom, gonozom či heterochromozom) je takový chromozom, který se podílí na chromozomálním určení pohlaví. U člověka mezi pohlavní chromozomy patří chromozom X a chromozom Y; ženy jsou homogametického pohlaví, tzn. mají dva stejné chromozomy (XX), mužské pohlaví je u člověka heterogametické (XY). U jiných živočichů však existuje i pohlavní chromozom W nebo například chromozom Z. Chromozomy nepatřící mezi pohlavní se označují jako autozomy." Zdroj: https://cs.m.wikipedia.org/…

S mým známým, který je lékař, jsem se bavil o tom, zda někdy bude možné změnit pohlaví člověka. Říkal mi, že již dnes dokážeme chromozom X změnit na Y, ale pouze po jednotlivých chromozomech, nikoliv všechny chromozomy v těle najednou. Ostatní buňky buňku s opačným chromozomem zabijí (resp přestanou živit), proto by bylo nutné změnit všechny lidské buňky v těle naráz, což dnes neumíme.

V laboratoři umíme pěstovat maso, v praseti umíme pěstovat lidské orgány. Myslíte, že věda někdy postoupí natolik, abychom byli schopni změnit chromozomy (pohlaví) jedince?

Ilustrace: https://www.czechsight.cz/…

Zajímavá 0 před 320 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
df

Doufán, že snaha člověka hrat si na Boha se mu jednou kurevsky vymstí a sprovodí ho z povrchu zemského. A nechá jen zvířata.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Jen to ne, kdo ví , jaké klony bychom vytvořili. a jak by se projevovali.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Jsou to jen spekulace. Zatím to nepotřebujeme, ale možná někdy v budoucnosti to potřeba bude. Je to však proti přírodě. Vše by mělo být tak, jak to příroda zařídila. Asi k tomu byl nějaký důvod, že to je tak, jak to je.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

V budoucnu (jestli nějaká budoucnost bude) určitě ano...věda jde dopředu mílovými kroky...záleží na tom, jaký bude zájem měnit pohlaví, protože vše je o penězích...před časem např. taky nikoho nenapadlo, že jde vypěstovat lidské ucho na myši .-)...

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kazatel

Chtít změnit chromozomy v lidském těle je třeba jako chtít změnit pšeničnou za žitnou mouku v již upečeném chlebu.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Věda