JežíšKristus

Myslíte, že někdy budeme schopni změnit chromozomy v těle?

Z wikipedie: „Pohlavní chromozom (též allosom, gonozom či heterochromozom) je takový chromozom, který se podílí na chromozomálním určení pohlaví. U člověka mezi pohlavní chromozomy patří chromozom X a chromozom Y; ženy jsou homogametického pohlaví, tzn. mají dva stejné chromozomy (XX), mužské pohlaví je u člověka heterogametické (XY). U jiných živočichů však existuje i pohlavní chromozom W nebo například chromozom Z. Chromozomy nepatřící mezi pohlavní se označují jako autozomy.“ Zdroj: https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Pohlavn%C3%AD_chro­mozom

S mým známým, který je lékař, jsem se bavil o tom, zda někdy bude možné změnit pohlaví člověka. Říkal mi, že již dnes dokážeme chromozom X změnit na Y, ale pouze po jednotlivých chromozomech, nikoliv všechny chromozomy v těle najednou. Ostatní buňky buňku s opačným chromozomem zabijí (resp přestanou živit), proto by bylo nutné změnit všechny lidské buňky v těle naráz, což dnes neumíme.

V laboratoři umíme pěstovat maso, v praseti umíme pěstovat lidské orgány. Myslíte, že věda někdy postoupí natolik, abychom byli schopni změnit chromozomy (pohlaví) jedince?

Ilustrace: https://www.czechsig­ht.cz/lidsky-chromozom-x-byl-poprve-v-historii-kompletne-osekvenovan/

Odpovědi
df

Doufán, že snaha člověka hrat si na Boha se mu jednou kurevsky vymstí a sprovodí ho z povrchu zemského. A nechá jen zvířata.

Kelt

Jen to ne, kdo ví , jaké klony bychom vytvořili. a jak by se projevovali.

elkon

Jsou to jen spekulace. Zatím to nepotřebujeme, ale možná někdy v budoucnosti to potřeba bude. Je to však proti přírodě. Vše by mělo být tak, jak to příroda zařídila. Asi k tomu byl nějaký důvod, že to je tak, jak to je.

Funna

V budoucnu (jestli nějaká budoucnost bude) určitě ano…věda jde dopředu mílovými kroky…záleží na tom, jaký bude zájem měnit pohlaví, protože vše je o penězích…před časem např. taky nikoho nenapadlo, že jde vypěstovat lidské ucho na myši .-)…

Kazatel

Chtít změnit chromozomy v lidském těle je třeba jako chtít změnit pšeničnou za žitnou mouku v již upečeném chlebu.