hapiky

Myslíte, že někdejší Tamaru-dnešní Věru by mohli Ukrajinci využít pro lokalizaci a následnou likvidaci ruských letadel?

Když ji nakupuje i NATO?
https://e-news.cz/2018/05/­radaru-tamara-se-spojenci-bali-tak-prisel-dopis-z-bileho-domu-i/

Odpovědi
Pepa25

Pokud vím, tak ruská letadla nejsou v současné fázi bojů žádný problém, Rusové ukrajinské území „pouze“ ostřelují raketami a řízenými střelami různého druhu. Takže samotný radar jim moc k ničemu není, ale třeba o ty slovenské S-300 stáli hodně.

doyle.randol

Rusové nad Ukrajinou nelétají s letadly typu „stealth“ a jak ti odpovídal kolega, tak ukrajinci stáli hodně o slovenské S-300 což znamená, že o těch několik desítek vlastních S-300 už sami přišli.

hapiky

doyle.randol: Věra není vůbec výhradně určená pro letadla typu stealth. Umí zaměřit skoro vše.

hapiky

Pepa25: No, nejde jen o letadla. Když odřízneš protivníkovy zásobování, pak to má spočítané.

Kazatel

Ty se raději nauč češtinu.

hapiky

Příspěvek smazán administrátorem.