zjentek

myslíte, že náš prezident třeba chápe demokracii tak, že je v ní možno dělat to, co on v ní prakticky denně dělá?

..a může se to? A jak dlouho?

Nejlepší odpověď
fcoop

On má funkce dvě. Prezident – to je jen krycí manévr.
Capo di Tutti Capi – to je pravá tvář pana Zemana.
A jako takový je přesvědčený,že si může dovolit všechno.
Ovšem – zatím!! tady ještě není Sicílie.
Uvidíme.

Další odpovědi
anonym

No – odpovím ti asi takto – komentovat činy prezidenta mi nepřísluší.
A navíc se mi z nich (něj) dělá zle.

Majkl95

S Milošem je sranda :D ne vážně on se docela snaží a jakoby to myslí dobře… :)

jirkajirka

Prezident je vizitka našeho státu a mohlo být ještě hůř!!! Co jsme si zvolili to máme.

Odpovědátor

Ano. Ano. 5 let.

ladaadal

Jako každý občan tohoto státu chápe demokracii dle svého a má na to právo – proto je to demokracie. A jelikož byl zvolen většinou obyvatel, je tím pádem naší vizitkou.
A ano, může se to, proto je to demokracie.

ReHu

Jak chápe demokracii náš prezident, to opravdu nevím. Snad ani vědět nechci, neb mi to je k ničemu.
Sice jsem ho nevolila, nicméně je to náš prezident, tak to akceptuji.

Nuk nuk

Nevím, jak chápe nebo nechápe demokracii. Pan Zeman je především nastrčená figurka, takže jeho chápání demokracie není úplně důležité.

zjentek

nuknuk: a kdo jej tam strkal? Světový řád? Nebo třeba Lukoil? Nebo snad Kikina? Ha, jestli oni spolu nemaj tajně poměr ..ale kdo je z těch dvou za maminku? Tady je v politice spousta otázek!

cochee

ladaal: technická poznámka: nebyl zvolen většinou obyvatel, byl zvolen většinou voličů, kteří šli k volbám. Tyto dvě skupiny se nemusí nutně shodovat, dokonce se může stát v závislosti na volební účasti, že byl zvolen MENŠINOU obyvatel. Jak tomu bylo u těchto voleb ve skutečnosti si nepamatuju a nemám ani chuť to googlovat.

zjentek

majkl95, vidíš a to mě vůbec nenapadlo- že to JAKOBY myslí dobře ,)

zjentek

mowla: a přísluší národu jej nějak defenestrovat, nebo jinak vyznamenat, nebo tak něco?

anonym

Pokud projde Okamurův návrh na přímou demokracii, bude odvolatelný lidmi.