bolak

Myslíte, že možná teroristické útoky IS paradoxně spraví vztahy mezi USA a Ruskem, potažmo Ruskem a Ukrajinou?

Nejlepší odpověď
gecco

Ne…
Mezi Ruskem a NATO (případně jednotlivými státy) možná nastane období místně a věcně konkrétní spolupráce, ke sblížení názorů na mezinárodní postavení Ruska ale nedojde.

Ale jak by mohly útoky IS napravit anexi UA Ruskem???
Leda snad – že by Rusko pod tlakem IS z UA ´vycouvalo´…

Další odpovědi
lota

Snad ano, Rusko, USA. Ale Rusko – Ukrajina – to si nějak neumím představit.

dudu

V to doufám a kdybych uměl i modlil se!

led

V prípade ohrozenia oboch veľmocí spoločným nepriateľom spory medzi týmito veľmocami sú dočasne odložené ad acta, tj.dočasný pokoj zbraní. Vášne sa rozpútajú až po porážke spoločného nepriateľa.
Takže na vašu otázku: ano, ale nie paradoxne, len v záujme vlastného prežitia sa nepriateľské vťahy medzi Ruskom a USA dočasne stlmia.

anonym

Ne, protože Čína se vojensky spojí s Ruskem a to je s USA na bodě mrazu. Žádný Chruščov a Kennedy už nebude. Můj názor.

ten který je

Vztahy se zlepší až odejde Hussein Obama.Zda se zlepší vztahy mezi UA a RF si netroufám odhadnout.Ukrajina jako celek je rozdělena protichůdnými postoji.

Drap

To je nesmysl. Mlže to jen některý z problémů zasunout do pozadí.

ptáč

Ne. Každá země má svoje pískoviště. Možné je evropské ucelení, že by se vlivem atent. útoků stmelila. Pro koho by to byla dobrá zpráva?