Avatar uživatele
chachar1922

Myslíte, že má do budoucna smysl studovat Hornicko-geologickou fakultu?

Postupně se stejně doly budou zavírat. Takže kdybych to dostudovala, tak nevím, zda by mi byla tahle škola platná.
Zaujal mě obor Hornictví – Těžba nerostných surovin a jejich využívání. Ale nevím, zda si vybrat tohle a nebo FBI – Havarijní plánovaní a krizové řízení, či ještě Technika požární ochrany a bezpečnosti průmyslu.
Mám vystudovanou Střední Stavební a vůbec nevím, kterým směrem se nejlépe ubrat a tyhle obory jsou aspoň kombinované, což potřebuji.
Požáry mě děsně fascinují a přijde mi to strašně zajímavé a zase k hornictví mám takový srdeční vztah. Tož tak já nevím.
Díky za vaše názory :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? anonym, johana 56, redy, briketka10, BANAN93, gecco, Danina65, Dismas před 3026 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Nerosty se budou těřit furt, krizové řízení bude taky pořád potřeba, hořet taky nepřestane…
Vyber si to, co tě baví – perspektiní jsou všechny…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Pokud nechceš fárat, v dnešní době to je velmi špatné, tak bych si i já vybral to, co kolegové píši. Pokud tě fascinují požáry… nejsi náhodou pyroman? 😁

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Nejsou přece jen uhelné doly. Těží se i u nás ještě i jiné nerosty. Do delší budoucnosti nikdo nevidí. Pokud máš obavy, tak vynech hornictví a studuj jen geologii.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Ak máte dojem, že Zem poznáme, nemá pre vás zmysel tento odbor študovať. Prax je však iná.
Ešte bude trvať stáročiá, než budeme môcť povedať" Poznáme svoju planétu". Veľké množstvo absolventov Hornicko-geologickou fakulty bude mať čo robiť.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Víš že existují Dny otevřených dveří? Tak si zjisti, kdy je to na VŠB a můžeš se kokrétně zeptat, případně můžeš poslat dotaz příšlušné osobě, obvykle vedoucímu příslušné katedry. Určitě má smysl studovat každý z těchto oborů, protože pokud tyto obory existují , je jisté, že absolventi budou mít uplatnění v praxi.
Ale který obor si vybrat, to záleží na tobě. Vol klady a zápory jednotlivých oborů a srovnávej je. Když budu dělat toto, bude mne to bavit více než to druhé.? Čeho bych se vzdala A nebo B? Atd. Navíc, pokud jsou dané obory na jedné škole, tak lze si sestavit rozvrh podle předmětů, které tě zajímají, ale to ze dozvíš na příslušné škole.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Bůh Tě ochraňuj ! jsem absolvent VŠB-TU Ostrava (již starší sice, co dělat) beze šance na uplatnění v oboru, dlouhodobě nezaměstnaný, nyní skladník manipulant za minimálku mzdu, no možná blbej, neee, spíš bez konexí, vlivných známosti, pryč od hornictví, geologie, hutnictví, metalurgie apod. kdo není státní ouřada parazit je potenciální žebrák. jednou pochopíš…

Upravil/a: lexx

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
střevo

ty vole to tě zaujal vobor…seš pravej chachar a pyroman
to mě zaujal když sem byl 1998 na VŠ internet – a tebe ?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

chachare, zmátl mne tvůj nick, i když vím, že jsi holka… možná.

před 3026 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
chachar1922

Jsem holka, ale asi jsem povahově kluk už od mala :D

Pyroman nejsem :D
Ale bavilo by mě asi přicházet na kloub tomu, proč požár vznikl a jak mu příště zabránit a jak to vše vzniká a tak.
A případně k hasičům a nebo k policii, by mi byla platnější asi ta FBI než uhlí… Ale co jsem se bavila se známým co je hasič, tak k hasičům se asi tak stejně nedostanu :( Bych musela mít známého hodně vysoko.

před 3026 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Tak sa prihláste k dobrovolným hasičom, tí chodia nielen cvičiť a na pivo, ale aj na ostré zásahy. A pri zásahu sa pohlavie nerozlišuje, len kvalifikácia a fyzická zdatnosť.

před 3026 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce