lukas.zmizik

myslíte, že listové těsto mohlo být vynalezeno proto, aby se někdo pomstil někomu, o kom se ví,…

že má doma chlupatý koberec?

Nejlepší odpověď
manon

:D :D Nee, nezapomeň, že kdysi mlsalové daleko přísněji stolovali a nějaké drobky na koberci?!?!?! – talířek a u stolu! :)
PS: Taky luxujeme drobky :)

Další odpovědi
venkovan

Ne, původně to bylo vymysleno jako „sociální“ těsto. Drobky ze stolů si sbíral chudý lid.
Až později byl vymyšlen chlupatý koberec, aby se lidi moc nepřejídali. Nicméně – tvůrci koberců zapomněli, že se nadrobí na uklízení i z jednoho kousku.
Zkus to vyvrátit, že nemám pravdu.

radce

Nene, je to opačně. Koberce byly vynalezeny proto, aby mlsalové listového těsta byli za tento svůj požitek spravedlivě potrestáni nuceným luxováním! 🙂

elektrikář

U nás když jsme mněli malé děti se koláčky z lístkového těsta a sýrové sušenky z lístkového těsta konzumovaly jen v kuchyni kde bylo lino a i tam pak mněl lux pohotovost.