JežíšKristus

Myslíte, že lidé chápou globální krizi, ve které se nacházíme?

1937: Populace 2.3 miliardy, uhlíku v atmosféře: 280 částic p/m, zbývající podíl divoké přírody: 66 %
2020: Populace 7.8 miliardy, uhlíku v atmosféře: 415 částic p/m, zbývající podíl divoké přírody: 35 %
Se současným trendem je vědci prokázáno, že po roce 2100 se lidé začnou dusit. Odborné články Národní akademie věd USA hovoří o „Sixth Mass Extinction“, tj. šestém masovém vymírání.
Podle wikipedie https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vym%C3%ADr%C3%A1n%C3­%AD_v_holoc%C3%A9nu : „Studie z roku 2019 zahrnula do globálního vymírání i nejpočetnější skupinu živočichů – hmyz. Podle ní údajně mizí tempem 2,5 % ročně, což by při zachovalém trendu znamenalo do 100 let (teoreticky) úplné vyhynutí hmyzu a naprostý kolaps většiny suchozemských ekosystémů, jež jsou na hmyzu závislé. Na vině je ztráta stanovišť, široké využívání pesticidů a globální oteplování.“
Do 100 let všichni umřeme a bude konec člověka na Zemi. Skutečně nevím, jak chtějí savci přežít bez hmyzu. Příroda se samozřejmě obnoví, biodiverzita se s nulovou aktivitou člověka vrátí do rovnováhy, ale člověk už nebude existovat. A nikdo nemůže říct, že to jsou konspirační teorie, když to je doslova prokázáno většinou akademií věd na světě, a hovoří o tom veškerý tisk a vlády zemí.

Udivuje mě, jak moc se hovoří o penězích, všichni řeší „kolik bude ten Green Deal stát“ a „elektroauta jsou moc drahá“. Ale v diskuzi nikdo neříká „za sto let vymřou všichni savci“, přičemž mi to přijde daleko důležitější, než kolik co stojí. Nerozumím, proč se hovoří o roku 2030 pro opuštění elektráren. Vždyť to je strašně pozdě. To už je vyloženě i zbytečné se jich zbavovat, protože skončit s nimi po roce 2030 je už stejně pozdě, a vymření se pak už nevyhneme.

Foto: https://www.ge­nerationgenius­.com/wp-content/upload­s/2020/07/338-still-1-scaled.jpg

Odpovědi
aliendrone

A víš, že všichni zatracení odpadlíci od jediné správné víry na nás sesílají Boží hněv a přibližují Poslední soud? Tohle NEMŮŽE nechat klidným žádného slušného člověka! Co je smrt v porovnání s věčným zatracením? S tím se MUSÍ něco udělat!!! Je třeba, aby svatý otec sedící na svém římském stolci vyhlásil KŘÍŽOVOU VÝPRAVU proti všem jinověrcům, nevěřícím, kacířům a jiné heretické pakáži, jinak je s námi AMEN!

D E U S V U L T !!!

Co je proti tomu nějaká „elektrodebilita“? BTW – víš, že máme ropu už jen na akorát pouhých 25–30 let, než úplně dojde? Tahle vědecká studie se pravidelně obnovuje a „už se to ví“ totiž asi 60 let, víš? :D :D :D
Mám pocit, že ses právě zapsal do knih bratří kazatelů (Řád sv. Dominika), ti už se ti podívají na zoubek a věř mi, že MAJÍ OHROMNÉ zkušenosti! Kampak na ně vyšetřovatelé KGB, Gestapa a FBI dohromady, pche, úplná jehňátka s minimem praxe. ;) :D :D

Pepa25

Že za sto let „vymřou všichni savci“ je krajně nepravděpodobné. Samozřejmě, že lidstvo globálně a nevratně ničí přírodu, ale katastrofismus je stejná hloupost jako zlehčování a nadávání na Green Deal, jen s opačným znaménkem.

Smack

Lidé budou užívat léky na astma, aby se líp dýchalo xD a co bude v roce 2100? To se nikdy nedoziju takže můžu být v klidu, a to většina lidí neřeší až takoví skok do budoucna co bude a nebude.

Ametyst

Vytipovaný globální viník je CO2, tak co chceme? Každá rostlinka potřebuje CO2, jinak zhyne, a lidstvo zemře hlady. Fotosyntéza se ve škole asi neprobírala. “Experti” nejspíš strávili ve škole ještě méně času než rozzlobená Greta.:-))Lidé nejsou perfektně placeni za to, aby si brali na bedra starosti tohoto světa. Ovšem perfektně placení globální vládci se postarají, aby všechny jejich pitomé nápady zaplatili obyčejní daňoví poplatníci, se kterými je nuda: denně totiž chodí do práce a vychovávají své děti ke slušnosti.

Čecho_slovák

Politici z celého světa a miliardáři, no i milionáři, to asi nechápou. Možná tomu chápe má oblíbená Greta.

zjentek

Nemyslíme, víme. Ne, nechápou.

JežíšKristus

Smack: Takže ti na tvých dětech a dětech ostatních nezáleží? Velice sobecký komentář.

Smack

I kdybych chtěl něco změnit..... Tak se nic nezmění..... Nejsem bůh.