Petr__

Myslíte, že když by proběhla invaze do KLDR, tak by z toho byla 3. světová válka?

Jak by zareagovala Čína?

Odpovědi
lexx

ne, maximálně krátký lokální konflikt a svržení vlády jednoho diktátora kterého ihned nahradí jiný možná horší

VeRe1983

Nepředpokládal bych invazi do KLDR vzhledem k tomu, že tato země má jednu z nejpočetnějších armád světa. Výzbroj a taktická připravenost je věcí jinou, každopádně mohlo by docházet k nesmyslnému krveprolévání a existují efektivnější cesty jak vyhrát válku. Myslím, že zásadní by byly útoky střelami s plochou dráhou letu a letecké údery. Vzhledem k celkové bezvýznamnosti KLDR bych neočekával výraznější reakci ze strany Číny. Už teď nesou Kimovo chování se značnou nevolí. V případě jeho odstanění by se navíc KLDR mohla otevřít světu, což znamená mnoho investičních příležitostí. I pro Čínu.