Lenka___

Myslíte že když by měli atomovky jen USA tak by vybombardovali SSSR?

Nejlepší odpověď
gecco

Myslím, že ne – v SSSR sice vládla úctyhodná sbírka hov*d, ale vzhledem k ekonomické situaci by beze zbraní tento stát ve světové politice neznamenal skoro nic…

Další odpovědi
Mirdas

A čeho by tím dosáhli ?
Zničit takto vše na spousty let ?
Jedině zda by záviděli ekonomickou a nebo jakoukoliv vyspělost, což v tomto případě opravdu vůbec nehrozí.

Lamalam

Je to nesmysl, kdyby to USA chtěli udělat, tak by to udělali. Do roku 1949 měli jaderné zbraně pouze oni a přesto SSSR nevybombardovali. I po roce 1949 na to měli ještě několik let čas, SSSR sice už zbraň vlastnil , ale ještě řadu let pro ni neměl žádný použitelný nosič.

A atomové zbraně neztráceli pouze USA, havarovaných sovětských ponorek s jadernými zbraněmi leží na dně oceánu několik. Třeba Komsomolec se u Norska potopil v dubnu 1989 i jadernými raketami a leží tam dodnes. Kdyby jim Norové s Nizozemci nevylovili vrak Kursku, tak tam jaderná torpéda leží pořád.

mosoj

Nejen SSSR . Ony to měli v plánu i když SSSR ty zbraně měl. Mimo jiné téměř způsobily zničení
Van Allenových pásů výbuchem v ionosféře, plánovaly atomový výbuch na měsíci ( nikoliv Rusové), ztratily několik jaderných pum !!! mimo jiné u španělského pobřeží . Výbuchy na atolu Bikiny zmrzačily mnoho japonských rybářů, které před výbuchem nevarovaly. Na generálská hovada platí pouze parita !
Samozřejmě i SSSR měl svoje strategické plány vedoucí k oboustrannému zničení. Vypadá to že to nyní USA dotlačí tam kam se ji to ještě nepodařilo.
http://techne­t.idnes.cz/je­dine-stisknuti-tlacitka-delilo-svet-od-3-svetove-valky-uz-nekolikrat-1mz-/vojenstvi.as­px?c=A120301_151916_vo­jenstvi_kuz

Doplňuji:
Jedná se o bezprecedentního světového agresora.

střevo

milá Lenko, zeptej se rovnou, proč SSSR v r. 1991 nezlikvidoval svojí atomovou výzbroj, a nezačal s výrobou bagrů, který by mohl po celým světě levně prodávat.
A proč nerozpustili armádu, která žere jen peníze, a je na nic, když už byli s USA kamarádi a nikdo je neohrožoval. PROČ?

mosoj

Lamalam, málo toho bylo, velmi málo v té době. Na to by jsi mohl-a ( nevím jestli jsi žena, muž nebo hermafrodit, není to ale moje vina) přijít sama.
Navíc v té době měly Rusové bezprecedentní náskok v raketové technice. Balistická střela byla a dosud je jediným prostředkem který byl schopen překvapivě dopravit jadernou pumu na patřičné místo. Nějakých pár jaderných pum by to ale nespravilo. Jó v sedmdesátýh letech to již bylo jiné kafe, naštěstí oboustranné. Dále nemá cenu ztráxcet čas.

mosoj

Skončilo to světovou zásobou asi 200000 jaderných hlavic !!!!!
A kdo prioritně zbrojil, no přece USA, ani se s tím netajily. Regan to prohlašoval veřejně.
Takže nyní si to potřebují zopakovat. Přeci mají od přírody potřebu stále někoho ničit. Propaganda má smůlu, stále existuje dost lidí , kteří si to osobně pamatují.