eluseka

Myslite, ze kdybych chtěla spáchat sebevraždu a přežila bych, že by mě policie zatkla za pokus o vraždu?

Nechci ji spachat -.- hen mi to vrta hlavou..

Nejlepší odpověď
Drap

Sebevražda neni vražda. Odvezli by tě na psychiatrii.

Další odpovědi
klumprt

Jistěže ne.
§ 140 odst. 1 tr. zákoníku (vražda): Kdo JINÉHO úmyslně usmrtí, bude potrestán odnětím svobody na deset až osmnáct let.

http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni-zakonik/cast2h1d1­.aspx

xxx3

nezatkli, leč odvezli do blazince

gecco

A poté, co by té z blázince pustili, bys mohla být stíhána pro pokus o sebevraždu (to je také trestný čin), o pokus o vraždu přece neslo…
_____________­_____________
Omlouvám se za dezinformaci – pokud o sebevraždu není trestným činem…
___

marci1

A co takhle „posvátnost“ života? 🙂
„Dříve byly sebevražda i pokus o ni trestně postižitelné, ve většině západních zemí tomu tak již není. Ve většině islámských zemí však zůstává tento způsob odchodu ze života trestným činem.“. ☹
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sebevra%C5%BE­da

pucipuci

Ne, ale mohla bys skončit na ivalidním vozíku, nebo jako ležák nebo s trvale poškozeným zdravím v případě léků.

lexx

věřil bych i tomu, nezapomeňte že žijem v Kocourkově a zákony píšou trotli pod vlivem návykových látek