bolak

Myslíte že kdyby došlo k opětovnému sloučení Česka a Slovenska, měla by Slovenskočeská republika šanci stát se velmocí?

Nebo prostě něčím víc, než je prdícím polštářkem evropy?

Nejlepší odpověď
anonym

Jasně že ano. A ještě bychom přibrali Maďarsko, Polsko, Rumunsko a Bulharsko a potom bychom „expandovali“ na jih, západ a sever (případně i na v zdálenější východ). Potom bychom mohli být Česká evropská unie" a ten kocourkov by už byl naprosto dokonalý.
Kam, Ty na ty otázky chodíš? Tebe nemít, tak se ani pořádně nezasměju.

Další odpovědi
www

Ani v nejmenším. Tedy zcela jasně, NE.

lota

Myslím, že by to byl jeden větší kocourkov místo dvou menších. Nedomluvíme se ani mezi sebou, natož ještě s dalším národem.

led

Krásna teória, ale ťažko by väčšinový štát pristúpil na druhé miesto v názve. Bola by to asi 3.Československá republika s ďalšími administratívnými pracovníkmi a poslancami pre spoločný nadnárodný parlament. Podnikateľom by to možno vyhovovalo, platy ako v súčasnej SR, české dane a odvody, práca nadnárodná a ceny, škoda hovoriť… Veď ono to už v tejto sfére funguje, na Slovensku je mnoho nadnárodných firiem s vedením pre stredoeurópsky región sídliacim v ČR (Mac Donald, Lidl,…), prípadne v Maďarsku, alebo Nemecku.
Aj keď sa tvrdí: nehovor hop, pokiaľ nepreskočíš, politikom oboch štátov sa za uplýnulých 20 rokov podarilo tak rozoštvať obyvateľov oboch republík, že aj samotná úvaha o opätovnom zlúčení, je v súčasnej dobe nereálna. Takto uvažujúcich (zástancov zlúčenia) prevažne posielajú na špecializované zdravotné pobyty.
Ale vaša vidina je krásna, aké číslo máte vo volebnej listine?

Jsemtady

Tim ze by stale jeste nejak fungujici Cechy, Morava a Slezko prijali za sve par casto nepracujicich Slovaku.. by nemelo na ekonomiku zadnej pozitivni vliv. Spis naopak, mozna by to pomohlo Slovensku, kde by mohli lepe dojizdet za praci do Cech a zvednul by se mirne turistickej ruch, ale pro CZ by to nic neprineslo. Nedej boze je vzit i s Eurem.

suaeda

Už to tady bylo. Nic proti sloučení, ale ve srabu jsou nyní oba národy. Co to tak při svých občasných návštěvách sleduji, tak bych řekl, že na Slovensku začínají mít trochu větší pořádek a víc schválených demokratických zákonů. A není to jen zákon o všeobecném referendu, který v Čechách díky senátu asi nikdy nebude. Přiklepnutí přímé volby prezidenta v Čechách také trvalo o dost déle. A jiné.

Nuk nuk

Velmocí jsme byli naposledy někdy za Karla IV, takže asi těžko.

didgeroid

vždy když byla velmoc nastaly ještě větčí problémy a vždy to skončilo válkou takže řikám že by to byl akorat propad a jako cesi se divim ze jsme neprisli i o moravu kdyz jsme si zvolily takoveho prezidenta

bolak

suaeda: to nevíš že mínus a mínus dává plus? a češi by alespoň měli novej prostor kam odvážet odpad :))

led: já nemám rád volby, přijde mi to už jako celkem cochcárna, že si lidi můžou lidi sami diktovat kdo jim může vládnout… proč prostě nemůžeme mít nějakýho diktátora jako vostatní slušný země?

led

Nechajte ľudí veriť, že naozaj ovplyvňujú politické dianie.

anonym

Led, snad tomu nemyslícímu stádu někdy dojde, že si takové šaškárny jako jsou volby a předčasné volby platí ze svých peněz a snad s politicky nezodpovědnými zmetky (kteří se toliko derou o koryta) konečně někdy zatočí. V tomhle souhlasím s bolakem, že „diktátor“ by byl pomalu lepší.