nimecacek

Myslíte že kavkaz má bejt kavkazští ovčáci nebo kavkavský ovčáci?

Nejlepší odpověď
annas

Přiřaďte si podstatné i přídavné jméno ke vzoru a napíšete správně.

Přece jsou ti ovčáci jako ti páni.
Mladí páni = mladí ovčáci, tedy i kavkazští pání = kavkazští ovčáci.

Další odpovědi
cochee

Co je to „kavkavský?“ Jestli odvozuješ od vlastního jména Kavkaz přídavné jméno v prvním pádu čísla množného, pak samozřejmě „kavkazští“ je správně.

anonym

Správný název je Kavkazský pastevecký pes. Něco takového jako kavkazský ovčák neexistuje.