Lucinka096

Myslíte, že jsem tlustá?

Ahoj, omlouvám se předem za chyby, ale potřebuji se vás zeptat jestli mám nadváhu. Je mi 12 let mám 165cm a 48–49kg. Tak co myslíte ? Budu moc ráda za odpoveď. Ahoj.

Nejlepší odpověď
marci1

Ne Lucinko, nejsi. Po zadání tvých údajů do dětské kalkulačky BMI vychází dobrá zpráva:
„BMI=18 (index tělesné hmotnosti, poměr hmotnosti k výšce v závislosti na věku a pohlaví) Vašeho dítěte je naprosto optimální“. 🙂
https://vyziva­deti.cz/kalku­lacka-bmi/#
Ahoj.

Další odpovědi
Arne1

Spíš bych řekl že jsi anorektička.
Spočítej si to sama.

Zdroj: https://www.bmi­kalkulacka.cz/#cal­culator

zjentek

Cca 50 kg na výšku 165 cm by měla vážit každá zralá, zdravá žena. Vzhledem k tvýmu věku ještě nejsi zralá, čili v tvým případě může být tvá váha trošičku vyšší, ale fakt JEN TROŠIČKU. (; Také se měj na pozoru při dalším „odborném“ posuzování tvé váhy a některé názory na tvou postavu/váhu ber s rezervou. Jde o to, že „silnější“ lékařka ti většinou oznámí, že jsi příliš štíhlá, zatímco tlustá doktorka ti zpravidla narovinu řekne, že seš anorektička. Což nebude pravda. A na to si dej v životě pozor, mohlo by ti ho to zničit.

Pro hnidopichy: Je třeba obstojně procestovat svět a následně vyjít z některých poznání ohledně správné, zdravé váhy člověka. Těžko zdravou váhu jednotlivce posuzovat dle průměrného středoevropana v jeho přirozeném prostředí, kde přepych, hojnost a pohoda automaticky vedou k obžerství a to následně ke stavbě těla. Nadměrné domácí pohodlí pak stavbu těchto těl důsledně „podtrhne“ a protože VÝSLEDKY pak v těchto zeměpisných šířkách běžně potkáváme na ulici a vlastně všude, zároveň tomu i přivykáme, což v důsledku bez nadsázky devastuje náš vlastní úsudek. A stejně tak, jako za usmrcené policisty v přestřelkách s drogovými kartely MOHOU ZÁVISLÍ KONZUMENTI DROG, stejně tak za negativní, byť odborný názor na zdravé, štílé tělo mohou obtloustlí konzumenti, ZÁVISLÍ NA JEDENÍ.

https://prima­.iprima.cz/zpra­vodajstvi/neve­dome-jezeni-zpusobuje-obezitu-jidlo-bychom-si-meli-uzivat-v-klidu

Kazatel

Ano, nebo ne, na okolí nesejde, důležité je co si myslíš ty.

ivzez

Chtělo by fotku postavy (tu sem ale radši nevkládej,
protože jen z BMI se nedá určit, jestli někdo tlustý je nebo není.

Já jsem 165 cm a 48 kg měla v 25 letech, byla jsem „kost a kůže“.
Ovšem nesnažila jsem se hubnout, tehdy jsem mohla sníst, co jsem
chtěla, aniž bych přibrala.

Kelt

V tomto věku to neřeš. Záleží na tom, jak se cítíš. Za pár let se ti začne měnit tělo a tak si to hlídej. Pozor na sladké.