Avatar uživatele
Zlatý

Myslíte že jednou vyvineme takové technologie, že budeme moct zmapovat celou naší historii miliardy let nazpět?

Že v dobách kdy už budeme umět cestovat skrz červí díry, a budeme mít takovou techniku, že bude schopna zaměřit prakticky cokoliv, tak že toho využijeme ke zkoumání vlastní historie? Už teď přece dokážeme sledovat lidi satelitem z oběžné dráhy, takže jednou, za tisíc, za milion let, budeme mít nejspíš přístroje který dokážou to samé s trilionkrát větší vzdáleností, a rozliší tvář člověka z nějakého vzdáleného koutu vesmíru, tisíce a miliony světelných let daleko, a pokud budeme mít schopnost cestovat červími děrami, tak můžeme takové přístroje na taková místa rozmístit, a tak vlastně sledovat co která osoba dělala třeba v roce 850 před kristem, kdo zavraždil toho a toho, jak dlouho visel ježíš na kříži a tak dále, protože světlo které na tahle vzdálenostně vytipovaná místa dopadne bude tisíce let staré, čili uvidíme vlastně historii.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

chceš říct, že mě z nějaký planety zrovna teď pozoruje dalekohledem nějakej občan, kterej je tisíce let po smrti? Nevěřím, páč jsem si tutově jistej, že kdyby jó, tak by mně nějakým světelným paprskem zrovna teď přistál na stěně nápis: "já tě vidím, blbečku a že se nestydíš"

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Podle současné úrovně poznání není cestování časem možné. Takže prozatím to vylučuju...
Ale co bude ´příště´ nemám ani tucha...
;-)


Avatar uživatele
Pokročilý

jednou vyvineme takové technologie že zastavíme atomy a molekuly a wi-fi bude stejně dostupná jako mobilní signál


Avatar uživatele
Bronzový

Optimisto...Za tísíc let už lidstvo nebude


Avatar uživatele
Bronzový

Když sci-fi tak sci-fi. Někdo už vypočítal, že bude-li se výpočetní kapacita počítačů zvyšovat po tisíce nebo miliony let (už nevím přesně), tak jednou lidstvo dosáhne toho, že počítače budou schopny spočítat polohu každého atomu v každém okamžiku času. Pak by bylo možné virtuálně rekonstruovat kterýkoli okamžik a místo za dobu trvání vesmíru. To oproti Tvému nápadu bude mít tu výhodu, že bude možno zjistit, co kdo dělal i třeba ve sklepě nebo pod peřinou, kde by Tvůj dalekohled nic neviděl. Děti si pak ve škole budou přehrávat přesný záznam toho jak vypadaly dinosauři, jak se stavěly pyramidy, jak se bojovalo u Stalingradu, co si povídal Kennedy s Chruščovem po telefonu nebo jak jsi podváděl v kartách. Skrze takovouto rekonstrukci by šlo provést i to, čemu křesťané říkají vzkříšení. Prostě by se rekonstruoval Tvůj mozek se všem synapsemi a vědomím. Takže bys po milionech let znovu ožil, i když jen jako počítačový program.

Ovšem - když technologie tak taková, aby to stálo za to. Třeba jednou dokážou i znovusestavit atomy a tak Tě znovu stvořit reálně. Ale myslím, že nebudou rekonstruovat lidi, kterých by se báli. Takže my dva s takovýmito nápady asi moc šancí nemáme :-)

A propos - co když to už někdo v nějakém paralelním vesmíru udělal a my s celým naším vesmírem teď jen jedeme jako program na jeho počítači. Jsme jen kopie někoho, kdo žil kdysi dávno a každé naše rozhodnutí je předem dané. Matrix hadr ... :-)

S červíma dírama to zatím nevypadá o moc líp než se shora uvedenými fantaziemi, takže nezbývá než tak nějak věřit tomu, co paleontologové vykoumají nad zkamenělými hnáty vymřelých potvor a jak zrovna vyhodnotí výsledky radiokarbonové metody nebo dobu tvorby nějaké usazeniny. Můžeme si jen lámat hlavy, co že chtěl umělec, který vytesal nějaký výjev do pyramidy, říci a jak moc tvořil a lhal. A taky tuneláři, lobbisti a mafiáni můžou bejt v klidu, co se týče toho, co upekli a koho odrovnali. Potrestat je jde jen na základě toho, čeho se policie dopátrá. A to je jistě jen zlomek toho, co bychom viděli dalekohledem ze vzdálenosti trilionů frantíků nebo co by vyplynulo z rekonstrukce pohybu atomů ... ;-(


Avatar uživatele
Pokročilý

Ke zmapování historie nepostačí pouze technologie, k tomu musí být také celospolečenská vůle tu historii pravdivě zmapovat. Ona by se ta pravda třeba nemusel zamlouvat církvi, určitým seskupením apod.


Avatar uživatele
Stříbrný

Kdybys něco věděl o teorii relativity, tak bys takové otázky nepokládal. Možná že lze zvýšit několikanásobně kapacitu počítačů, rychlost přenosu atd, ale informace nebude čekat věcně, až ji někdo za sto let a více přečte. Není to jen otázka technologie, morálky, energie. Ale možná, že se pletu. Říká se, že vše, co si člověk dokáže přestavit, se dá uskutečnit.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

zjentek: přesně to tím mám namysli :) a abych řekl pravdu, když jsem psal tuhle otázku, taky jsem očekával že se mi nějakej nepozemšťan teleportuje do pokoje a řekne: "tak tohle ne chlapče, tohle nesmíš napsat, musíme to udržet v tajnosti..."

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

trochu mi to připomnělo stephena hawkinga, když se rozhodl že dokáže že v budoucnu bude možné cestovat časem, a nechal vyrobit žulovou plaketu která vydrží miliony let, s vytesaným vzkazem, že pořádá večírek pro cestovatele v čase v tomto čase na těchto srouřadnicích, a s balónky okolo invalidního křesla a barevnou papírovou čepičkou na hlavě se pak divil že mu tam nikdo nedorazil :))

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

tak jsem si to přečetl a narovinu musím říci, že netřeba hledat nepozemšťana příliš daleko ..ty stačíš :))

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3217
Zlatý quentos 1424
Zlatý mosoj 1387
Zlatý Drap 1209
Zlatý Kepler 941
Zlatý led 720
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 663
Zlatý Lamalam 656
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.