zjentek

Myslíte, že jednou lidstvo fakt dokáže organismus po dlouhodobém zamrazení znova přivést k životu?

Nahodit organsmus po zamrazení.

Nejlepší odpověď
Kepler

Já si to nemyslím. Naráží to na jeden zásadní problém. Lidské tělo tvoří ze 70% voda a ta když zmrzne, zvětší svůj objem. Buněčné stěny to potrhá a je po srandě.

Další odpovědi
Kelt

Je sice pravda, že v lidském těle je voda, ale dejme tomu, že by se mohla oddělit a uložit zvlášť. To po technické stránce. Samozřejmě, že zmrazení bude nákladné, takže budou upřednostněni lidé bohatí a ne ti, kteří jsou bohatí po duchovní a duševní stránce. Informace a údaje lze nacpat do knihoven a počítačů, ale lidskost, humánnost, víru, naději a jiné má člověk v sobě.

Nejhodnejsi

V Kanadě byli nalezeny žáby které mají v krvi něco jako nemrznoucí kapalinu. V době kdy PR jsou mrazy tyto žáby změnou přesnější řečeno záměnou v ledových vodách a na jaře rozměrnou a dále hopkají.
Pokud se lidem podaří genetickými úpravami to samé u člověka nebude problém ho zmrazit dát tzv. k ledu jednou za čas rozmrazit nechat protáhnout a zase zamrazit. Takhle by se lidé mohli dožívat i 1000 let věku nebo cestovat daleko.

zjentek

Kelte to je kráásně vysvětleno. Proto bych byl rád, kdyby zamrazení fungovalo -pro tu JEDINEČNOST vlastností jedince, která by se stala nesmrtelnou. Možná by se později našel i způsob, jak zamrazovat jen „krásné“ lidi. Pak by podobné zamrazování mělo pro lidstvo dokonce i význam. (;