Weroniq

myslíte, že je vhodné vystavovat tělo zesnulého?

nemyslím to konkrétně pouze na zesnulého bývalého prezidenta Havla, ale v souvislosti s tím mě to napadlo.. myslím, že v Americe mají běžně vystavené otevřené rakve, ale přijde mi to příšerné, už sám smuteční akt je tak smutný a dívat se ještě na tělo zesnulého bych nezvládla :( a navíc když se koná až za několik dní po úmrtí, tak není tělo jaksi už trochu v rozkladu?

Nejlepší odpověď
fcoop

Nejsem si jistý,jestli výraz „vhodné“ je vhodný.
Prostě se to dělává.
To je na hodně dlouhé povídání a motivů je spousta.
Každopádně – nikdo nikoho nenutí,aby to absolvoval.
V normálních poměrech.

Další odpovědi
hanulka11

I při pohřbech v kostelech bývá na přání pozůstalých zesnulý vystaven ,aby se s ním kdo jej chce ještě spatřit mohl rozloučit.

Mám v mysli a před očima poslední rozloučení s mým tatínkem / je to již přes 20let / nyní bych asi k otevřené rakvi nešla …tenkrát ano …myslím, že ten pohled se mi nevymaže z paměti nikdy …/ani ho do rakve pěkně nepřipravili/Takže někdy opravdu pro silné nátury.....

briketka10

rakev byla neotevřená bylo to vidět i v TV..

anonym

Není. Pozůstalému by měla zůstat hezká vzpomínka.

Drap

Já osobně bych si to nepřál. Občas se to dělává i u běžných pohřbů, myslím že je to dobře, pokud je to přání pozůstalých

lexx

v rozkladu není, leží celou dobu v lednici, nicméně je to morbidní, nevkusné