STUDENTKAEVA

Myslíte že je vhodné používat pero pro prvnáčky?

Jsem na střední a asi od 4třídy používám https://www.go­ogle.cz/search?q=sta­bilo+pero&sou­rce=lnms&tbm=is­ch&sa=X&ei=7D_rU-vNNYmw7AbqgoD­wCw&ved=0CAYQ_A­UoAQ&biw=1280&­bih=891#facrc=_&im­gdii=_&imgrc=U-bTt6nmgqCqFM%­253A%3BmwvQH4U3Zp2pvM%3B­http%253A%252F%252Fwww­.kancelarskepo­treby.net%252Fin­shop%252Fcata­logue%252Fpro­ducts%252Fthum­bs%252F79292_thum­b.jpg%3Bhttp%­253A%252F%252Fwww­.kancelarskepo­treby.net%252Fpro­pisky-a-pera%252F%3B40­0%3B400
asi před 6měsíci jsem je ztratila,přemýšlím o koupi nového stojí 140KČ a pak se dokupují náplně za cca 100KČ jedna mi vydrží cca 2–3měsíce..Zajímalo by mě jestli myslíte že je to v hodné abych v 18letech používala pero „pro prvnáky“?Není to nějak nevhodné třeba jakože by se měli používat obyčejná pera popřípadně propisky?

Nejlepší odpověď
quentos

„By se měla“? Na to je snad nějaký zákon…? Pište tím, co vám vyhovuje, ne?
Já nevím, že se furt necháváte svazovat tím, co „by se mělo“ a protože to „(ne)dělají ostatní“. Buďme sví! Je to jedna z mála věcí, na něž máme právo.

Další odpovědi
da ny

Piš, čím chceš :) a co je pro tebe nejvhodnějš!
Na to, co tomu kdo řekne nehleď …„I toť, z toho bych si prd dělala“.
Pravdou je, že písmo psané perem bývá úhlednější, ale psaní pomalejší.
Někdo „čmárá“ poznámky propiskou do bloku a později si vše přepíše do sešitu/načisto, také se tím zároveň dobře „učí“. :)

ivzez

Ani já bych se neřídila tím, „co je vhodné“,
ale tím, co mi vyhovuje.

Já už asi 30 let používám čínské plnící pero, vyhovuje mi plnění z lahvičky, inkousty jsem si namíchala, používám hlavně modročernou, modrozelenou a fialovomodrou barvu, občas samotnou zelenou (tu většinou ztmavím trochou černé) nebo modrou.
Per mám asi 10, včetně jednoho „luxusního“, ale nejvíc mi vyhovuje to čínské.

Namíchané barvy mají nevýhodu v tom, že se nedají snadno vyzmizíkovat
a že se těžko najde náplň do propisky stejné barvy (na případnou opravu).
Ovšem ani to mne neodradilo, navíc rukopis moc opravovat nepotřebuji.
Mnohem víc mám překlepů na storji nebo na klávesnici PC …

Mé oblíbené pero (cca 20 Kč):
http://www.qbo­no.cz/plnici-pero-cinske-330-vo/