zjentek

Myslíte, že je v ČR možnost otrávit prudkým jedem všechny vodovodní řady po celý republice najednou?

Jak je to zabezpečený?
Je něco takového reálné?
Jaká je pravděpodobnost?
Kolik by mohlo při takový teroristický akci mohlo zemřít občanů?
Lze to vyjádřit v %?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Otrava prudkým jedem by se ihned projevila, daleko efektivnější a zákeřnější by byla otrava pomalu působícím jedem. Otrávit současně všechny vodovody by bylo technicky neproveditelné.

Další odpovědi
Kepler

Teoreticky by to šlo, ale vyžadovalo by to velké množství lidí. Návod zde samozřejmě nemůžu uveřejňovat. Odhadovat následky by byla čirá spekulace.

Smackdown

To máš z filmu Tuxedo?:D,hele kdyby se to někomu povedlo, cca 80% lidi otraveno.

Hlada

Z jednoho místa je to nemožné, protože území České republiky patří ke třem úmořím. Prakticky je to nereálné, protože všechny vodovodní řady jsou napájeny přes čističky. V extrémním případě by tak někdo mohl otrávit vodojem jedné čističky. Rozborem by se na to okamžitě přišlo, takže otrávená voda by se ke spotřebitelům nedostala.

dubraro

Šlo by to velmi těžko, muselo by to současně provádět mnoho záškodníků. Vodovodní systémy jednotlivých měst spolu nejsou propojené a čerpají vodu z různých zdrojů.