hapiky

Myslíte, že je u nás dostatečně postihováno křivé svědectví?

Nejlepší odpověď
annas

Zřejmě ano. Nedávno jsem vyslechla rozhovor na toto téma na některé stanici TV.

Všechno záleží na lidech, na jejich morálce. Ale křivých svědectví přibývá. Nejde o pouhou lež, ale povýšení lži na pravdu.

Nespravedlnost je považovaná za spravedlnost.

Ale neplatí to jen u soudu, kde nepoctivce stihne trest, ale i lživé informace, manipulace se objevují bohužel i na netu. Mnozí si v nich libují, vinen je vždy ten druhý. Pověst se šíří …

„Čestný svědek nepromluví lživě, křivopřísežník ale šíří klam. (Šalamounovo přísloví)“

„Hlavní překážkou v poznání pravdy není lež, ale zdánlivá pravda. (Arthur Schopenhauer“

http://chi.cz/ci­taty/citaty-o-lhani

Další odpovědi
led

Ty Jano, a keď by sme všetkých, čo krivo svedčia, potrestali basou, nielen tých raubírov, ktorí vďaka nim chodia po slobode, alebo tých nevinných, ktorých vďaka ich svedectvám odsúdili, kde by sme ich všetkých ubytovali?

Kepler

To netuším. Ale fakt, že hojně vyskytuje, o něčem vypovídá. Často se ani nedá zjistit, jestli je svědectví pravdivé, nebo křivé.

Drap

Myslím že ano

Pepa25

Je trestáno podle § 346 Trestního zákoníku – sazby viz odkaz. Přitěžující okolnosti jsou získání prospěchu pro sebe nebo jiného nebo účast v organizované skupině.

Kolik lidé je ročně podle tohoto paragrafu odsouzeno nelze zjistit, statistika kriminality má tento trestný čin v souhrnné kategorii „ostatní trestná činnost“

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2009-40#p346

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.