Complex

Myslíte, že je správné, že obědy zdarma ve školkách a školách by měly mít jen děti z chudých rodin?

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/doma­ci/493996-dohodli-jsme-se-obedy-zdarma-budou-jen-pro-deti-z-chudych-rodin-tvrdi-ano.html

Nejlepší odpověď
Edison

Já tomuhle nerozumím. Nedostávaj ty „chudé“ rodiny příspěvky i na děti? To je budou teď dostávat v různých formách dvakrát (a vícekrát)? Příště jim budem dávat zadarmo oblečení? Budem je krmit zadarmo i doma?

Obecně: Tuhle se Burešovci se svými nohsledy nechali slyšet, že by nejraději přidali všem, i platy zvýšili všem… Kurnik… a co jim brání ve SNÍŽENÍ daní??? To by bylo pro všechny… Jenže to by si vláda omezila přímý vliv na PŘEROZDĚLOVÁNÍ, což je podstatou SOCIALISMU.

Další odpovědi
hapiky

Ano myslím. Děti z bohatých rodin by si za peníze od rodičů potom kupovali to, co „není pro ně vhodné či žádoucí“

Kepler

No i ne. Nejdříve je nutno definovat si, co je to „chudá rodina“. Ti, co svůj životní styl definují na bázi „kolik musím mít fakanů, abych měl 30 000 přídavků?“ Osobně bych ty obědy zdarma zredukoval na rodiny, kde alespoň jeden pracuje.

ivzez

Ne, mně se to nezdá správné. Podle mne by se to mělo řešit
jinak → buď obědy zdarma pro všechny děti do určitého věku,
nebo speciální dávkou určenou jen k zaplacení obědů.

Jinak budou mít děti od mala „nálepku“ chudých. Dovedete
si představit, jak jim to ve školách dají jiné děti „sežrat“? Jak
se jim s tím bude vyrůstat?

nyjono

Spíš ne. Otázka je, proč jsou ty které rodiny „chudé“. Měli by se hledat jiné řešení.
Jak to, že ti „chudí“ utratí tisíce Kč měsíčně za cigarety, často i za alkohol.
S tím souvisí i osobní bankroty. Proč dostane osobní bankrot ten, co si půjčil na video, domácí kino a super velkou televizi.

marci1

Myslím, že ne. Buď všechny děti, nebo nikdo. Jak se asi bude cítit dítě z „chudé rodiny“. Jako chudák. ☹

Mc Merkurion

… NE … od malička budou vychováváni k tomu, že když nic nemaj tak se nemusí snažit a stát se o ně postará … ti bohatší budou tedy potrestáni několikrát za to, že se snaží sami sebe a děti uživit … není to správné, je to přímo nespravedlivé a NEVÝCHOVNÉ !!! …

aliendrone

NE! Od čeho mají rodiče, když je ani nenakrmí/neza­bezpečí stravu? Jinak viz Edison, ivzez, Kepler.

Dochy

Také se mi to nelíbí. Zvyšuje to pocit nespravedlnosti, kastuje to lidi na majetné a nemajetné, zvyšuje to náklady na administrativu (někdo bude muset ověřovat kdo je dostatečně majetný a kdo ne) Radši nějaký paušál na dítě (ten už je stejně v daňových úlevách).
Tak zrušit daňové úlevy na dítě, tím nám i klesne administrativní zátěž kvůli daním, a místo toho platit obědy všem dětem.

orestez

Pokud nevím komu odpovídám, považuji to za výzkum.

Edison

Aby si někdo nemyslel… Já jsem za sociální SPRAVEDLNOST… ale ne za ROVNOSTÁŘSTVÍ… A to za žádné rovnostářství.