Dr. Darko

Myslíte, že je reálné, aby vznikl 3D rentgen?

Napadlo mě to, když jsem byl na rentgenu kvůli špatně rostoucím osmičkám. Doktor vidí obraz ve 2D a nedokáže přesně určit jakým směrem moudrák roste. Geniální by byl 3D model v počítači, v kterém by si mohl doktor s modelem hýbat a zjistit vše, co potřebuje. Myslíte, že je to vůbec reálné technologií rentgenu v budoucnosti? Nebo slyšeli jste o tom někoho mluvit? Díky

Odpovědi
Pepa25

Už dávno existuje! Jde o tzv. CBCT viz odkaz.

Zdroj: https://www.zub­niimplantaty-info.cz/diagnos­ticke-vysetreni-CBCT

Ametyst

Máme technologie, ale to neznamená, že lékaři budou umět vyhodnotit výsledky.

jankvapil9

Já myslím, že určitě.

Kepler

Takovým rentgenem je počítačová tomografie: CT https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/V%C3%BDpo%C4%8Det­n%C3%AD_tomogra­fie

led

Technológia ide dopredu. Najbližšie k vašej požiadavke by bolo použitie počítačovej tomografie. Čo je je rádiologická vyšetrovacia metóda, ktorá pomocou röntgenového žiarenia umožňuje zobrazenie vnútra ľudského tela.