zjentek

Myslíte, že je problém vyrobit papírové víčko na papírový kelímek?

V této pohnuté době se všichni snažíme kupovat si jídlo ze skomírajících, na hraně života a smrti balancujících podniků a musím uznat, že i na Prajzké, třeba i místní sobci nejhrubšího zrna, dříve myslící více na svůj prospěch nežli na přání zákazníka, se dnes snaží ve vztahu k planetě stále ohleduplnějšího zákazníka upoutat alespoň něčím zvláštním, smysluplným, ekologickým, například kvalitními papírovými kontejnery na jídlo. Dokonce máme v okolí už několik podniků, třeba kavárniček, palačinkárnu atd., kde nabízí denně jinou luxusní domáčí polévku s sebou v podobných kelímkách jako je na obrázku, často bez příplatku, ovšem NIKDE jsem k nim neviděl také papírová víčka, pouze plastová. Tedy může být problémem vyrobit ke kelímku taky příslušné papírové víčko?

Drap>> Konkrétně tento typ pevného papír. kelímku vyjde cca na 88 haléřů – nákupka. tak když polívka stojí 58 kč a obaly jsou již zahrnuty v ceně, tak těch 60 kaček jim stejně nechám, víčko nevíčko.

Myslím si, že takto pevný obal by těsnil, tzn. i kdyby víčko bylo také z papíru, pohárek by těsnil. Kelímek je dostatečně pružný, těsnil by i tak, sám jsem byl překvapen kolik vydrží – testoval jsem. Možná více než plast, protože při tlaku nepraská ani příčně, ani podél. Tím jejich nedostatek na trhu působen asi nebude. Že by nekomfortní manipulace při výrobě?

Další názory? Napadá ještě někoho nějaký důvod, proč k papírovým kelímkům na trhu nejsou také papírová víčka?

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě že může být vyrobeno. Většinou se však nevyrábí z důvodu ceny. Jen tak mimochodem, všechny tyto ekologické obaly na jedno použití jsou relativně dost drahé.

Další odpovědi
Kepler

Asi by to problém nebyl, ale papírové víčko by asi nemělo potřebné vlastnosti. Plastové víčko je do jisté míry pružné, dá se na kelímek nacvaknout a zajistit aspoň nějakou těsnost.

jáára

Nedokážu přečíst co je v tom trojúhelníku za značku, ale asi to bude PP (polypropylen), nebo PLA (kyselina polymléčná). Máš s tím problém? Od června bude zákaz jednorázových obalů. To bude teprve sranda. Polívku rovnou do volátka nebo do kapsy.
Edit:
Hledáš problémy tam kde nejsou.

Pety2015

Dobrý den, papírová víčka se vyrábějí třeba takové https://www.e­cofol.cz/papi­rove-vicko-na-misku-na-polevku-200--400-ml-o98-mm-detail-5XM2000101.aspx

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kristyk

myslím že ne, stačí na normální vícko nandat mokrý papír vyčkat až uschne a pak to opatrne vzit a je hotovo

zjentek

Kristyk, důvod otázky je jiný. Chtěl bych udělat něco pro to, aby to víčko neskončilo v želvě, rejnokovi nebo třeba platýsovi.