dgfdgf

Myslíte že je potrat vražda?

Nejlepší odpověď
mosoj

Potrat v každém případě vraždou není. Umělé přerušení těhotenství může být. Já na to ale tak přísně nenahlížím. Také záleží na okolnostech !!!! Opravdových vražd a zabíjení je na světě ale víc než dost.
Doplňuji:
Agneta nezlob se, ale nic jiného nevymáčkneš ?

Další odpovědi
Drap

Ne. Potrat je potrat a vražda je vražda. Nelze zabít něco, co se ještě nenarodilo.

annas

Co si myslíte vy?

1. Potrat – u věřících je nepřípustný.
"Exodus 21:22–25 stanovuje stejný trest – smrt – pro toho, kto zapříčiil smrt dítěte v děloze jako i pro toho, kto spáchal vraždu. To jasně svědčí o tom, že pro Boha má dítě v děloze stejnou hodnotu jako dospělý člověk. Pro křesťany potrat není něčím, o čem má žena právo rozhodovat. (Genesis 1:26–27; 9:6).
http://www.got­questions.org/ces­ky/potrat.html
--

2. Pohled „světský“
Vražda je ten nejhorší zločin, kterého se člověk může dopustit, je to totiž úmyslné usmrcení jiného člověka. Z tohoto pohledu nejde u potratu o vraždu.

Nejvíce potratů se provádí do 6. týdne těhotenství – embryo se ještě nedá nazývat člověkem. Nemá vyvinuté končetiny, plíce ani mozek. Dá se nazývat vraždou?

Třeba ženě fetuje, dítě nepřežije – je to vražda?. Nebo potrat ze zdravotních důvodů – je to vražda? Oplodněná vajíčka často zanikají dřív, než vznikne zárodek.

Je jasné, že interrupce jsou špatné nejen z pohledu etického, ale i zdravotního., především pokud jde o interrupce kvůli pohodlí. Ale i tak je to útok na ženskou psychiku.

Ale kdo má právo určovat, co je správné a co už ne?. Rozhodnout se musí žena sama, důsledky si nese rovněž ona.

postcd

možná ano, možná ne
dítě vnímá a pociťuje od určité doby v břiše
deník nenarozeného dítěte: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=03NE1zjYl­tI
Doporučuji shlédnout film němý výkřik: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=YWGSPatu­O4o

zelí

Já si myslím, že lidé by v první řadě měli být zodpovědní za svoje jednání.

Agneta

mosoj >>> mohla bych, ale on je fakt troll…a těm já nerada naletím na jednořádkovou otázku. Sama bych si to nedovolila (jednořádek), je to trolling:DDD

mosoj

Já se někde zmiňuji o tom, že za přerušení těhotenství může muž ?

Agneta

Tak nejdřív chceš, abych se k té otázce nějak vyjádřila, a teď
přecházíš na další téma, neboť to by bylo zase o něčem jiném…tak to byla jen odpověď, která s tebou nemá nic společného. Klidně mně oprav, pokuď s něčím nesouhlasíš:D