Spartaboy

Myslíte, že je možné někoho intenzivně milovat a zároveň se ho štítit?

Nejlepší odpověď
annas

1. Časem z horoucí lásky může vzniknout opak, odpor, nenávist, někdy pocit ošklivosti k partnerovi.

Zkuste si přečíst názor psychologa, i když jde o otázku ženy. „Když se vám partner začne hnusit“

https://www.id­nes.cz/jenpro­zeny/laska-sex/kdyz-se-vam-partner-zacal-hnusit.A120525_060­000_jpz-laska-sex_jph1

2. Ale záleží na tom, co kdo považuje za lásku, tedy zda někoho intenzívně někoho milovat. Záleží také na tom, zda jde o lásku fyzickou, lásku-vášeň, lásku-zálibu, lásku-zvyk atd.

Jestliže se láska stane zvykem, zevšední, jeden na druhém vidí chyby, vzniká omrzelost, dochází k znechucení, třeba i odporu k určitým činnostem, chování, ale zvyk je železná košile.

Možná se dotyčný domáhá lásky, která zevšedněla, protože už nejde o tak silný, cit, ten se jistým způsobem zeslabil, vznikají konflikty, které se neřeší. Ale odejít je pro někoho těžké.

Nevím, ale z lásky, které se stane zvykem, člověk nechce být sám, i když vzhledem k protějšku vznikne jakýsi odpor k některým projevům třeba v chování. Dva žijí vedle sebe …

Na to by vám nejlépe odpověděli ti, kteří něco takového zažili.

Další odpovědi
Ametyst

Podle mě ne, i když obvykle mívám představivost docela dobrou. 🙂Prostě si myslím, že intenzivní láska přehluší všechno ostatní.

Funna

zároveň asi těžko, protože jak říká staré a pravdivé přísloví: „láska je slepá“…ale že se láska může lehce zvrhnnou v nenávist, nebo ošlivení si, to je jané…

Bobek 2

Určitě je možné, že má člověk k někomu nebo k něčemu velmi ambivalentní vztah, tj. že člověka silně přitahuje nebo fascinuje něco/někdo, co/kdo se mu vlastně hnusí a čeho/koho se štítí, případně bojí atd.

Ale asi bych v takovém případě ten první aspekt nenazýval „intenzivní láskou“, protože k tomu, aby to byla láska, tomu něco podstatného chybí.