lukas.zmizik

myslite, ze CR je dost silna na to, aby si na jeden rok nemusela pujcit ani korunu?

a jak funguje Evropska investicni banka?
tim mam namysli, jak to, ze banky pujcuji statu stamiliardy rocne, to je nejaky druh byznysu?

totiz obcan nebo firma nema sanci dostat kazdy rok novou pujcku, i kdyz tu starou stale splaci…

kdyz je tedy evropska investicni banka, jako jeden z mnoha pripadu, ochotna pujcovat donekonecna, myslite, ze by pujcila i mi?

Nejlepší odpověď
led

Každý štát má určitú rezervu finančnú, materiálnu, potravinovú. Ale v prípade siahnutia na štátne rezervy prichádza k úsporným opatreniam až po lístkový systém – starší možno si ešte pamätajú.
Momentálne žiadny štát na svete nie je sebestačný. Každý dováža i vyváža a na to treba nielen tovar ale i peniaze.
Ku konkrétnej otázke, nepoznám súčasný stav českej ekonomiky a štátnych rezerv, či by ČR dokázala bez dovozu a vývozu len s vlastnou produkciou a pôžičiek jeden rok prežiť. Myslím, že za cenu tvrdých úsporných opatrení, áno…

Další odpovědi
zl@tk@

EV.banka ti v žádném případě nepůjčí, protože pro ni nejsi partner na úrovni. Půjčky jsednotlivých států sjednávají min.financi a taky se kladou různé záruky v rámci státu, který si půjčuje. Peníze, které jsou půjčovány Ev.Banka získává úroky ze svých půjček a dalšími aktivitami.

Drap

Nikdo z nás tady nemůže mít tolik informací, aby přesně věděl, jak je to s ekonomikou státu. Teoreticky by to mělo jít. Ale prakticky zřejmě ne, protože pokud by se po vládě rozneslo, že je z čeho vyjít, tak hned druhý den by to začali rozkrádat a po nás by chtěli, aby jsme to zaplatili.
Tobě Evropská investiční nepůjčí určitě.Zbytečně bys vydával energii na žádost.