Avatar uživatele
Poko

Myslíte, že člověk dosáhne nesmrtelnosti?

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kepler před 2314 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

V biologickém slova smyslu to není možné, už novorozenec se rodí s naprogramovanou smrtí. Můžou za to telomery, koncové části chromozomů. Postupně se zkracují a až odejde ten sedmý poslední, je konec. Naše osobnost se může v budoucnu možná zkopírovat a vložit do nějakého SW a HW, ale už to nebudeme my. Ani taková kopie nezaručuje nesmrtelnost, dokonce ani dosažení nesmrtelnosti ve smyslu jak připomněl Rokio. Kdo bude vzpomínat na nějaký hloupý zaniklý druh? Nesmrtelný není ani Vesmír. Nic na světě netrvá věčně, ani láska k jedné slečně.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Jsem si jist, že teorie relativity padne. (resp. bude výrazně modifikována, základní postuláty zůstanou, podobně jako pořád platí Newton v obecné praxi)

Jenže VĚČNOST, to je ku*evsky dlouhá doba a 2. termodynamický zákon je nesrovnatelně bytelnější, než Einstein, takže smol pachol.

Tak či tak, už dnes mám chvilky, kdy si myslím, že už toho bylo dost. Perspektiva byť „jen“ tisíciletého života mne doslova DĚSÍ!!!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rokio

Podle mě ano, ale až v daleké budoucnosti.

Nejpravděpodobnější forma mi přijde jako přenos lidské mysli do robota nebo naklonovaného těla.

Další formy mi nepřidou moc pravděpodobné.

Posmrtné nesmrtelnosti může ale každý dosáhnout svými činy vykonanými za života. Stačí se stát špičkou ve svém oboru, být slavným umělcem, zpěvákem, sportovcem apod., překonat nějaký rekord, něco vynaleznout atd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
N!kto

Domnívám se, že se to jednou stane… Sice netuším proč, ale věřím v to…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Admin2

Zkuste se podívat do archivu a pročíst si podobné otázky.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=%C4%8Dlov%C4%9Bk%20­a%20nesmrtelnost

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Ano.
Bylo nám to umožněno, ale ne lidskou mocí. Dokonalý život je dar od toho, kdo život stvořil a taky dokáže napravit v lidském těle to, co nesmrtelnost nyní neumožňuje. Je to už velmi blízká budoucnost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Pokud jsem přehlédl nějaký důležitý odstavec v zákoně či předpise, můj šéf jen prohodil „Nur gelesen, Kollege!“
Takže:
https://www.w4t­.cz/prvni-clovek-ktery-se-dozije-tisice-let-se-uz-mozna-narodil-65472/?utm_sou­rce=www.seznam­.cz&utm_medium=sek­ce-z-internetu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Nedosáhne.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

dudu: „Zdroj:ftm, redakce“ Co to je? Takových peechovin můžu denně zplodit tucet.

před 2314 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

Pane kolego!
Domnívám se, že došlo k nedorozumění, neboť můj odkaz má domicil: www.w4t.cz.
Vědom si, že nemám patent na rozum, navíc jsem zmínil obsah předmětného článku pod nadpisem „Jedná se o seriozní vizi nebo o šílenost?“.
Takže co ode mne ještě očekáváš?
No nic, v poklidu si ve svém denním plození jakýchsi „peechovin“ usilovně pokračuj zejména, pokud máš vydatný pocit seberealizace.

před 2313 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek