Lily98

Myslíte, že byl lepší život v minulosti? A proč?

Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
anonym

Proč byl život v minulém režimu lepší?Lidi se tolik nehonili za penězmi a drželi více při sobě.Na vesnici (nebo i ve větším městě) bylo více zájmových spolků, kde se dělali různé akce a při nich byla větší zábava.U nás na vesnici byl králíkářský spolek (kde jsem byl), hasiči, myslivci.Každý spolek dělal taneční zábavu (hasiči ples, myslivci, poslední leč a Hubertskou zábavu). U hospody by taneční sál, kde se odbývaly tyto zábavy.Po revoluci vrátili hospodu bývalému majiteli, ten ji okamžitě prodal, další majitel to dal bance do zástavy, aby mohl podnikat, po několika letech zkrachoval a dneska budova chátrá, zatéká tam a opadává omitka.
Takže NENÍ kde dělat tyto zábavy, ale ještě na druhou stranu, spolky se rozpadají, mladí tam nechodí, stěhují se raději z vesnice pryč a nebo mají takovou pracovní dobu, že se to neslučuje už s pomáháním v nějakém spolku a staří členové umírají.Jak se říká, vesnice vymírá.
Než jsem se přistěhoval sem, tak v minulém bydlišti byli ještě jiné spolky.Pejskaři, turistický oddíl, Červený kříž, Svazarm a jiné.Kařdý spolek něco pro obec a kulturní vyžití dělal.Dneska se opět spolky rozpadají a už tam není žádný společenský život.
V zaměstnání jsme sice museli být v BIGÁDĚ SOCIALISTICKÉ PRÁCE, ale zase…jezdilo se na zájezdy, dělali se akce pro děti (na mezinárodní den dětí), pálili se táboráky a opékali buřty, buď s kytarou nebo harmonikou.
Dneska nic takového neexistuje.Lidi se nesejdou, protože každý musí dělat na jinou směnu a nebo musí dělat přesčas.NEJDE UŽ NIC ZORGANIZOVAT.

Takže tenkrát byl život více v pohodě a bez stresů, jestli budu mít práci nebo ne.

Další odpovědi
Orange

Ani náhodou… Jak jde vývoj kupředu, tak se zlepšuje i kvalita života.. Že žijeme rychle? Každý má možnost si žít, jak chce.

Drap

Myslím, že nebylo tolik spěchu a stresu. Všechno mělo svůj čas. Dnes žijeme příliš rychle