sofie

myslíte že by žena po 35-ti už neměla mít dítě když je zdravá,že už by to mohlo být riziko?

Doplňuji:
moje kamarádka dlouho neměla štěstí na partnera,ted už 4 roky žije s mužem se kterým by chtěla mít miminko,bude to její první,ale už jí bude 35,tak se bojí aby bylo zdravé ale moc by ho chtěla

Nejlepší odpověď
hanulka11

riziko, je vždycky, já bych se toho nebála

Další odpovědi
Terryle

Pokud je zdravá a nemá žádný problémy, tak mimčo podle mýho názoru mít klidně může, ale je asi potřeba o něco pečlivější dohled doktora. Na druhou stranu, taková nastávající mamina je zralejší, možná si i těhotenství a budoucího mimina víc váží… určitě lepší o pár let starší mamča, než průměr, než kdovíjaká frrr holka, co si dítě užene někde na zábavě a ještě v třetím, čtvrtým měsíci někde pochlastává. A komplikace můžou nastat v jakýmkoli věku…
Doplňuji:
V tom případě bych neváhala, 35 není tak hrozně moc a je lepší si mimčo pořídit co nejdřív, kolem té čtyřicítky už to možná trochu riziko je. Čím dřív, tím líp. Každopádně hlavně ať se nebojí, nenervuje a nepřipouští si problémy, pro těhotenství je hlavní, aby byla mamča v pohodě a na malý se těšila. Určitě bude všecko fajn :o)

irij

Je zdravá? Chce ho? Ať ho má. Množme se! Je řada takových co dítě mají a nechtějí. Tak proč ne?!

Miroslavst

Děti mají i starší ženy a žádný problém. Je to individuelní, ale po 35-ti to není dnes žádný problém.

panenka

Pokud se na to žena cítí je po zdravotní stránce v pořádku tak si myslím že by mohla děti mít bez potíží.

led

Pokiaľ je zdravá, žiadny problém.
Aké riziko? Psychické?

anonym

Jasně, ať jde do toho! Jak tady píše riziko je vždycky ale to snad platí u všech. Ať je to zdravé a hodné.

Zdroj: http://supermon­.files.wordpres­s.com/2010/01­/baby.jpg

Radak

Riziková těhotenství jsou dnes asi skoro všechna. To ostatní je individuální a posoudí to lékař, který ženu zná. Obecně, proč ne?

anonym

Já bych v tom neviděla žádné riziko při dnešních možnostech různých vyšetřeních které medicína umožňuje.

Michal

To je otázka,kterou si musí zodpovědět každá žena jednotlivě a sama nebo s partnerem.

sofie

všem vám děkuji dám ji vaše odpovědi přečíst určitě jí povzbudí a potěší,je to dobrá kamarádka a já bych jí přála at má konečně štěstí

Terryle

Taky bych jí to přála, je krásný, když se člověku začne plnit to, na co dlouho čekal… :o) Kamarádko, ničeho se neboj, na malý se těš a ono to dobře dopadne! :o)