P70

Myslíte, že by šlo vyřadit z ekonomiky obchodníky?

Napište prosím svůj názor. Zajímalo by mě, zdali by šlo vyřadit obchodníky, kteří jenom nakoupí výrobek a následně ho prodají (tím nic nevytváří-žádnou novou hodnotu). Kdyby třeba továrníci prodali výrobek rovnou koncovému zákazníkovi nebo klidně i obchodníkovi ve velkém, ale s tím, že obchodník, aby si vydělal, musí zvednout cenu. Zákazník by viděl lepší cenu výrobku rovnou z továrny a tím by zmizeli obchodníci, kteří vydělávají na zprostředkování výrobku zákazníkovi. Díky

Nejlepší odpověď
Kepler

Samozřejmě se bez obchodníků obejdeme. Pro Budvar si budeme sami jezdit do Budějic, pro pražskou šunku do Prahy a pro rýži do Vietnamu. Jak prosté.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Nešlo a to už z toho důvodu, že tomu se říká trh.
Výrobce-továrník vyrobí čokoládu, ta je prodána do společnosti zabývající se distribucí, ta ji prodá obchodníkovi popř. velkoskladu obchodníka a ten ji prodá zákazníkovi nebo zákazníkovi prodavači, který ji opět prodá ve svém stánku.
Stánkař by se nedostal do továrny, aby si zde koupil 5 čokolád, které chce prodávat ve stánku.

Tw!st

To to by teda rozhodně nešlo. Jestli si myslíš, že obchodníci to mají jednoduché, tak tě asi zklamu. Když ti to vysvětlím jako idiotovi, tak jak si jako představuješ, že číňan, který má v dílně 50 zaměstnaných číňanů ti bude zde v české republice řešit marketing, distribuci a prodej? To jako sám pojede v kamionu, sám si zboží vyskládá, sám si otevře stánek, sám si zařídí v televizi reklamu? My obchodníci máme mnohdy tu nejsložitější práci a „nová hodnota“ je například stabilní odběr zboží od dodavatelů, resp. výrobce.

bolak

Sakra, některý otázky jsou vtipnější než ty moje 🙂

Je to tak nespravedlivý, že jeden se na to musí snažit, a druhej to dá s takovou lehkostí…chlape, máš dar!! važ si toho..

gecco

Sorry, ale tohle zní jako otázka někoho, kdo neumí prodat vlastní práci – a chtěl by proto regulovat práci jiných…
Typicky ´komunistický´ blafání…
___
Jestliže se ti nelíbí zisky (a práce) jiných, nahrad ji prací vlastní – ne kecáním o tom, že oni vlastně nepracují…
🙂

Klaproth

Vynikající nápad! Pro kupovat banány v obchodě, když si pro ně můžu zajet do Ekvádoru, že?

Arne1

I kdybys kupoval něco přímo od výrobce tak si nemyslí že bys na tom vydělal. Ten výrobce by se ti musel věnovat místo toho aby vyráběl a tento čas bys mu musel zaplatit.

Mc Merkurion

… pročti si dějepis (ne ekonomii), ale první cestovatelé a cesty se začali budovat právě kvůli kupectví, neboli obchodníkům, obchod hýbe světem, jinak by jsi musel na banány do afriky …

bolak

dávám hvězdičku aby otázka lépe vynikla..