Kulpix

Myslíte, že by se v budoucnu mohlo někde používat esperanto?

Odpovědi
talka

Kéž by!!! Už přes 6 let usiluji o zavedení výuky esperanta do škol, aby se V BUDOUCNU mohli lidé snáze domluvit bez tlumočníků, ale zatím jsem nenašla ochotnou/kompe­tentní osobnost, ani na EU.

Admin2

Opět opakující se otázka. Vkládala ji uživatelka talka., dokonce 2×.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-by-nemohlo-byt-jednou-esperanto-vseobecnym-mezinarodnim-dorozumivacim-jazykem-zavest-vyuku-do-skol

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-by-vedle-materskeho-narodniho-jazyka-nemohl-existovat-jeden-spolecny-nadnarodni-svetovy-jazyk

Kelt

Esperanto má název od latinského sporo, sperare – tedy doufat. Autor doufal, že se tento jazyk stane mezinárodním jazykem. Jeho nevýhoda je, že je umělý a je to guláš vytvořený z angličtiny, italštiny, němčiny , čínštiny a jiných jazyků. Nemá v sobě tu vnitřní krásu, duši jazyků, které se běžně používají. To je můj názor, navíc by musel někdo financovat učitele esperanta a proč by to dělala, když se nejedná o jejich jazyk. To by se spíše mohla používat latina.