emm.kate

Myslíte, že by se svět mohl v budoucnosti stát podobným místem, jaké je vyobrazeno např. v Hunger games, V jako Vendeta,

nebo v 1984 od Orwella ? Myslíte, že směřujeme k takovéhlé budoucnosti a totalitní společnosti ?
Doplňuji:
Reuef – všimla, zajímá mě, jestli si všiml i někdo další :)

Briketka – Hunger games doporučuji, nejen film, ale i knížku – má tři díly a uchvátila mě, v kuse ji čtu už dva dny :)

Nejlepší odpověď
briketka10

http://doupe.zi­ve.cz/Files/O­brazky/art2/v/v-jako-vendeta/v3.jpg
takto by se mi to nelíbilo..
http://img2.ti­meinc.net/peo­ple/i/2012/spe­cials/hunger-games/top-ten/katniss-01-400.jpg
ale, takto možná ano :)
Doplňuji:
Hunger Games jsem bohužel neviděla a v totalitní společnosti už žijeme nemyslíš ?

Další odpovědi
Reuef

Asi jste si toho jeste nevsimla ale tento svet se v tyto dyspotie uz pomalu ale jiste meni viz sledovaci systemy evropska unie atp.

baghira

Celý svět patrně ne, ale některé země takové byly a budou (s jistou nadsázkou).

muflix

bohuzel ano.. totalita tak jak ji zname vzdy potrebuje centralizaci. dnesni nejvetsi centralizator je EU, ktera se naprosto vymkla kontrole. druhym nebezpecim je americka zahranicni politika, ktera se naprosto parlamentu vymkla a jiz o ni nerozhoduji. a treti problem bych videl v tom, ze se zvysuje nezamestnanost a treti zeme sou v podstate udrzovany v otrokarstvi.. proto si myslim ze se dockame mnoha zmen a nejake technologicke revoluce zrejme v energiich (napriklad jejich decentralizace, 3d tiskarny, nanotechnologie ale i treba volebnim systemu apod).. klidne me nekdo opravte nebo doplnte
Doplňuji:
proto si myslim ze zachranit nas muze pouze veda, technologie a s tim souvisejici vzdelani a kriticke mysleni.

Questman

No, v případě totálního rozpadu společnosti si myslím, že by nejdřív vypukla atomová válka a tak by nezbyl nikdo kdo by mohl žít kanibalským životem apod.