hapiky

Myslíte, že by se lidstvu a nejen jemu žilo lépe, kdyby nebyla zemská osa vychýlená vůči Slunci?

Samozřejmě teď by to byla katastrofa, ale kdyby to bylo už od počátku věků?

Nejlepší odpověď
Kepler

Přesně tak, jak píše Dochy. Pokud by zemská osa byla kolmá vůči ekliptice, neexistovala by roční období, fauna i flóra by vypadaly jinak, žít by se s tím ale dalo.

Další odpovědi
Dochy

Těžko říct. Bylo by jednodušší obsadit ta správná klimatická pásma. Zas by člověk měl před sebou méně „výzev“ a tak by možná zůstal na úrovni opice.
Ale možná by to tak bylo lepší… a teď nevím, jestli 🙂 nebo ☹

zbyndo

Možno by to bola katastrofa, možno by vyhynul človek,a konečne by sa žilo lepšie zvieratkám