Kepler

Myslíte, že by pomohl absolutní nebo drakonický trest v případě snížení kriminality?

Udělal jsi to třikrát – trest smrti!
Jsi úchyl – vykastrovat!
Dopustil ses vlastizrady, tunelování nebo korupce – trest smrti!
Myslíte, že by to změnilo naši společnost?

Nejlepší odpověď
led

Akýkoľvek trest zastraší, ale neodstráni čin.
Kriminalita, nie je príčina, ale následky. Preto v prvom rade sa musia odstrániť príčiny kriminality. O toto sa pokúšajú ľudia odkedy človek začal myslieť a vykonal prvý „krimálny čin“

Další odpovědi
Rokio

Jsem zásadně proti trestu smrti a kastraci. Trest smrti nenapraví zločince a kastrace neléčí příčiny deviace úchyla. Daný parafilik pouze bude krotký jako beránek, ale pořád bude mít tu úchylku.

briketka10

Jsem pro trest smrti, když krutě zavraždíš a
utýráš k smrti, tak jakýpak copak..
Pro úchyly vykastrování taky.
Ale vlastizrada, tunel, korupce žalář do zčernání..
smrt je moc né.
Ještě mi vadí:
rozdíly v trestech za zabití, když je ten dotyčný
ještě netrestaný.
.....
Jeden kluk od nás zabil 2 lidi a dostal jen 6 let,
jen proto, že toho litoval a nebyl trestanej.
Byl zfetovej, opilej a jel vesnicí devadesátkou.
.....
Matka z Českých Budějovic skočila z okna a při
tom pádu zabila i své dítě. Hrozí jí trest 10 až 18
let. Nechápu!

Kryšpín

Dle mého názoru po odpykání trestu pohrdat a izolovat tyto machry. Jezdím k příbuzném mají souseda vrátil se z vězení za dvounásobnou vraždu pro 100 tisíc. Sousedé jej zdraví, debatují v hospůdce je to jejich štamgast jako by byl očištěn.

Roman71

Efektivně řešit zločinnost je otázkou řešení následku, ale daleko efektivnější by bylo řešit příčiny zločinnosti.. učit se už od malička rozlišovat mezi správným a špatným, a naučit se uvědomovat si (ještě před tím než něco udělám), že každý čin, ať už bude dobrý nebo špatný, bude mít odpovídající následky.

Jenže, jak a čím člověka už od útlého dětství motivovat k tomu, aby celý svůj život předem zvažoval následky svého jednání, že?

Frontinus

Kriminalita ve skutečnosti nemá jednoduché řešení, vždy záleží na konkrétní společnosti. Dokonce ani drakonické tresty nemusí být k ničemu. Například když se za hospodářské krize v USA rozmohly únosy jako způsob, jak získat peníze, nabízelo se snadné řešení – trest smrti za únos. Výsledek byl ten, že únosů neubylo, ale zato mnohem častěji únosce uneseného zabil. Věděl, že v případě dopadení ho tak jako tak čeká trest smrti a mrtvý unesený snížil riziko dopadení.

Takže ano, drakonické tresty by naši společnost určitě změnily. Jen je skutečně otázkou, zda by ta změna nebyla k horšímu, protože by se například v případě korupce vyplácelo likvidovat svědky, nepohodlné vyšetřovatele,…

Dochy

„Myslíte, že by pomohl absolutní nebo drakonický trest v případě snížení kriminality?“ Dotaz zní jako bys proti snížení kriminality chtěl bojovat 😉

led

Záleží od uhlu pohľadu.

Kepler

Rokio: trest smrti není o nápravě zločince, jde o jeho odstranění z lidské společnosti dříve, než zabije někoho dalšího. Prostě hajzl na odstřel. Kastrace každého sexuálního devianta osvobodí, to si bud jist. A lidskou společnost taky.

Rokio

Kepler: Já jsem ale také sexuální deviant a nepáchám zvěrstva. Kastrace je podle mě prostě moc. Kastraci by měl podstoupit deviant, u kterého opakovaně selhává ochranná léčba.

Kepler

To jo, kdo druhému neublíží, prosím. Ať si se svým vercajkem dělá, co chce.

Kepler

Odstranit příčiny kriminality není možné. Moje otázka byla myšlena tak, zda by mohlo dojít k poklesu kriminality, pokud by delikventovi hrozila smrt. Mohlo by to být dost zastrarašující? Třeba by nejaký zkorumpovaný hajzl řekl: dík, já si tu krabici vína nevezmu…

led

Pozrite sa do histórie. žiadny odstrašujúci trest nezničil kriminalitu a to boli neporne krutejšie tresty než dnešné, „nežné“ doživotia a tresty smrti.
Odstraniť kriminalitu je snová bodúcnosť, ale znižiť ju možno práve tým maximálne možným odstraňovaním samotných príčin.

Kepler

To máte pravdu, jak jsem psal, kriminalitu odstranit nelze. Ta existuje i mezi nejbohatšími z bohatých. Příčiny kriminality jsou noční můrou každého státu. No ale kdybychom ty živly postupně odstřelovali jako škodnou, ti by nemohli plodit další hajzly. Snad by tahle represe pomohla, přeplněné věznice funkci neplní…