Herjulfson

Myslíte, že by měl být aktivován čl. 66 a prezident by měl být zbaven svých pravomocí?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Nejsem si úplně jistý a byl bych v tomto opatrný (i když fakticky nejde o „zbavení pracomocí“, ale přenesení pravomocí, které prezident není shcopen vykonávat). Docela se mi líbil názor p. Jurečky, že by k tomu mělo být minimálně konzilium.
Na druhou stranu postup kanceláře prezidenta republiky je nechutný a nedivím se, že vede k volání po razantnějších krocích.

Další odpovědi
Drap

myslím, že to zatím neni nutné. Pokud bych já mohl rozhodnout, tak bych ještě počkal. I když by to pětikoalice uvítala, tak myslí že je ještě času dost.

jirka F

Domnívám se že ano to rozhodnutí ale není na nás.Ale jak jsem viděl to video tak teda by měl mít možnost i sám abdikovat.

Ametyst

Když si vzpomenu, jak se kolem Havlova zdraví léta našlapovalo po špičkách, a
prezidenta Zemana pohřbívali veřejně už před léty, tak vidím, jak opravdu ubývá demokracie a nastupují totalitní způsoby. Nejsem jeho volička, nezajímal mě, a pamatovala jsem si ho coby předsedu vlády jako neotesance. Ale ty sprosté útoky jsou fakt hnus.

paul1

Domnívám se, že ano.

elkon

Nemyslím, že je to naše věc. Máme své starosti.

plebs

V prvé řadě Mynář a spol.