Avatar uživatele
Terryle

Myslíte, že by lidé kvůli „suvenýru“ zničili pomník?

Usilujeme s pár dalšíma lidma o vybudování pomníku na místě letecké katastrofy v Praze na Suchdole. Ví se, že lidé z okolí dodnes mají doma schované malé kousky trosek (přístroje, plechy atd). Chtěli jsme nějaký malý kousek „zapracovat“ do pomníku – vsadit do kamene nebo do okénka, jako jsou v nich na hrobech urny. Ale teď začínáme váhat – máme strach, aby to neprovokovalo nenechavce k vandalismu. Myslíte, že by někdo byl taková svině, že by kvůli zvláštnímu suvenýru mohl pomník poničit nebo třeba i ukrást?

PS: Kdyby vás náhodou věc zaujala a chtěli jste třeba podepsat petici za vystavění pomníčku, máme webové stránky – http://pomnik-pro-suchdol.webnode.cz/ . Děkujem za případný zájem!
Doplňuji:
Jo, máte pravdu, že dneska se může stát terčem vandalů všecko, to je samozřejmý. Postavit ho ale chceme určitě (pokud se nám to podaří dotáhnout do konce), jen ze strachu o zničení to určitě nevzdáme. Jen nám jde o podobu, jestli „provokovat“ nezvyklou součástí.

Myslela jsem to spíš takhle – pokud do pomníčku takovouhle nezvyklou věc zapracujeme, myslíte, že si ho někdo snáz vyhlídne a poničí, než kdyby to byl obyčejný kámen s vyrytou deskou?

Další reakce kdyžtak v diskusi, jako obvykle. Dík za názory!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? iceT před 4789 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
zbynekplzen

Ničí se všechno ,není důvod věřit ,že by pomíček s relikvií byl nedotknutelný

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
barnajka

Určitě by zničili…a dřív či později zničí. Vemte si Lidice, Osvětim… Vandalům není svatý nic.
Ale já být na vašem místě, nenechám se vandaly odradit a pomník postavím. Je to projev lidskosti, a tu je v dnešní době potřeba podporovat :) Doufejme, že co se vandalů týče, bude platit ono známé: Boží mlýny melou…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

bohužel musím říct – určitě – lidi jsou svi*ně… s tím ti slušní nic dělat nemůžou =(
Jinak je od vás šlechetné, že chcete vytvořit památník, držím palce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Pomník postavte. S lidskou blbostí nejde nic udělat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Pomníček postavte – je to dobrá myšlenka. Mrkněte se na web Prahy – granty dotace, jestli by se tam nenašel i nějaký program na podporu takové aktivity a nebo Suchdol. I když předpokládám, že jste to už zkoušeli.
Ten kousek dejte do dobré schránky, třeba z nerezu, zkuste dát nerozbitné sklo a nebo alespoň ho podlepit bezpečnostní fólií a vše zašroubujte šrouby které budou mít málo používané hlavy.
Já bych se zas tak vandalismu – respektive krádeže nebál. Ale že ho někdo postříká lze přepokládat. Takže vyrobit blbovzdorný pomníček, hned ho napustit prostředky proti lakům.
A protože jsem se už podíval na web, tak mám pocit, že podporu u veřejnosti i úřadů dostanete. Jen prosba – raději skromný pomníček, tedy něco co dokážete dotáhnout do konce, než toužit po honosném památníků, kde vás potom organizace akce zničí a politici a správní úřady otráví

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
barnajka

Jestli máte víc projektů (návrhů) pomníku, ty trosky bych tam radši asi nedávala…Bylo by to sice autentičtější, ale přesně jak říkáte – nač zbytečně provokovat. Nevím, kde přesně má pomník stát, neznám to místo a jeho okolí. Rozdíl je, pokud chcete stavět na odlehlejším místě, kde projde několik lidí denně…a zase něco jiného by byl Václavák, kde je i o půlnoci živo; navíc je hlídaný kamerami. Předpokládám, že na Václaváku by si i kdejaký vandal „nižšího stupně“ ničení pětkrát rozmyslel, když mu tam hrozí zabásnutí do pěti minut.

Tak jako tak – pomník bude pro vandaly lákadlo v každém případě, s „relikviemi“ nebo bez. Možná že „bez“ přece jen o něco menším… :)

před 4789 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek