pizlicka

Myslíte, že barvení vlasů může zpusobit rakovinu?

Pořád přemýšlím,jestli barvení CHEMICKÝMI barvami může člověka poškodit na zdraví.zajímá mě váš názor.děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Můj názor, ani jiný laický není relevantní. Nicméně to patří do kategorie „jedna paní povídala“.
" V dnešní době nebylo vědecky prokázáno, že by tyto kosmetické přípravky mohly zvýšit riziko rozvoje rakoviny. Některé studie přišly s tím, že barvy na vlasy užívané před rokem 1980 mohly souviset s nonhodgkinskými lymfomy, ale od té doby byly nebezpečné chemikálie z barviv na vlasy odstraněny."
http://www.lecba-rakoviny.cz/no­vinky/rakovina-po-barveni-vlasu-4-myty-o-vzniku-nadoru-1040