Kepler

Myslíte, že až přestanou vtipy na covida, tak to teprve bude opravdu vážné?

Vnímáte teď okolí jinak, než před koronou? Má to pro vás významnější dopad na každodenní život?

https://www.no­vinky.cz/koktej­l/clanek/vtipy-spichnute-koronaviru-na-miru-smat-se-muzete-i-u-siciho-stroje-40317332

Nejlepší odpověď
annas

. Vkládala jsem někdo otázku, jak je to se vtipy v historii, ale nemohu ji najít

Vtipy se rozšiřují v dobách, kdy má člověk strach. Bylo to v době okupace, v době socialismu, tedy tehdy, když je lidem zle.

Někde jsem četla, že někdo z nacistických pohlavárů prohlásil, že Češi jsou smějící se bestie. Možná, se nacisté báli českého humoru, zřejmě si uvědomili, že humor léčí, tedy pomáhal Čehům snadněji přežit utrpení.

Samozřejmě podle okolností se vtipy mění.

Tak je i s vtipy o koronaviru. Jako vždy jsou některé „nechutné“. Jejich autoři jsou unaveni, jiní se nudí, j další mají strach, mnozí situaci zlehčují, tudíž se obeselují.

Dostala jsem mailem návod na výrobu roušek, když ještě nebyly povinné. Pro ženy se dala rouška vyrobit z jednoho košíčku podprsenky, muži pak mohli použít bavlněné trenky, dokonce je mohli omotat i kolem hlav.y, připomínali Araby.

Myslím si, že právě když je situace vážná, tk l vtipy ji pomáhají přežít. Ale každý jedinec je jiný. Těžko říct. .

Další odpovědi
Alesh

Jo, vnímám. Mám pocit, že se hodně lidí úplně zbláznilo. Přitom jde jen o takovou normální nemoc. Připomínám, že ročně u nás chřipka zabije prý 1500 lidí (cca 3 denně), kam se hrabe ten koronavir, vždyť je to úplnej břídil. 🙂 Dělají se kvůli chřipce podobné nesmysly?

led

Ak zvážniete a prestanete si robiť vtipy (aj zo seba), bude to znamenať, že už nežijete, alebo ste sa dostali na úroveň nemysliacich organizmov.
Ano nielen vnímam, ale si aj všímam ako u mnohých ľudí sa zmenil ich zvonku neviditeľný egoizmus na viditeľný odev spola zakrývajúci ich strach a bezohľadnosť.

Edison

Myslím, že se spíš černý humor změní v morbidní… 😁

(jestli tedy víš, jaký ten rozdíl je)

dudu

Asi ano. Už v manuálech komunistické Stb bylo pro nové členy zmíněno, že dokud se mezi lidmi šíří politické vtipy, mohou příslušníci být v klidu. Pohotovost je však nutno vyhlásit jestliže národ zarytě mlčí!

Ametyst

V předchozích letech se úplně přestalo vtipkovat o EU, ta utahovala šrouby, vyhrožovala a ubývalo svobod. Teď s koronavirem se EU ve své neschopnosti úplně odmlčela, takže nastalo uvolnění a zase se vtipkuje . Lidé mají spravné instinkty.
Dopad na život to ma takový, ze sedíme doma v karanteně, protože už za námi hned zavřeli hranice.

zjentek

Alesh, fibróza je proces NEVRATNÝ. Covid rád buňky plic a když si na nich začne pochutnávat, tělo samo ti v rámci obrany z plíce navždy zapouzdří. Stačí mít dobrou imunitu. Čím lepší imunita, tím víc „beton“ z plic. (; Umí tohle běžná chřipka?

Pepa25

Nejnovější obrázkové úlovky:
Receptář prima nápadů:
http://imgWor­ld.cz/MKN3AtxSru­.jpg
Vyloženě plýtvání rouškami:
http://imgWor­ld.cz/cR6pKS6IV­W.jpg

Pepa25

Ametyst: šrouby utahuje leda tak naše socialistická vláda … ☹