Rokio

Myslíte si, že získání vzdělání pro Rokia bylo plýtvání penězi daňových poplatníků?

Na obor Obchodní akademie jsem dělal přijímací zkoušky v podobě SCIO testů, kde jsem získal 6 bodů z 10 bodů. Škola, na kterou jsem se hlásil, je státní škola.

Na OA jsem se skoro každý den učil a vzdělával jsem se i nad rámec učební látky. Přečetl jsem více knih než průměrný žák z mé třídy a maturitní četbu jsem měl přečtenou nejdříve.

Kromě toho jsem získal vyznamenání za to, že jsem byl druhý v soutěži Finanční gramotnost v okresním kole. V ekonomice jsem byl nejlepší ze třídy a díky tvrdé dřině, píli a sebekázní jsem patřil mezi tři nejlepší žáky v psaní na klávesnici (na začátku mi opis skoro vůbec nešel). V právu jsem byl nadprůměrný a německém jazyce též.

Vůbec mi naopak nešlo účetnictví, ze kterého jsem jednou v pololetí propadl, ale na konci 4. ročníku na OA jsem měl průměr z tohoto školního předmětu 4,2. Na maturitním vysvědčení jsem si vybojoval trojku z účetnictví.

Maturoval jsem ze čtyř předmětů a dělal jsem praktickou zkoušku. Odmaturoval jsem s trojkami a s dvojku z ekonomiky. Na maturitní zkoušky dohlížela komise.

Domníváte se, že moje učení na OA bylo pouze plýtvání penězi daňových poplatníků?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

jiná odpověď

Rokio, proč opět vkládáte osobní dotaz.?

Každé vzdělání, které jedinec získá svou pílí,. má význam, tedy i to vaše.

Vzdělání je přece celoživotní proces, takže stále čerpáte z toho, co jste ve škole získat. Přece i ve škole se učíte pro život, nikoliv kvůli známkám.

Záleží na tom, jak své vědomosti využíváte v osobním životě Podle vašich informací zřejmě ano.

Stále je možné se si je rozšiřovat, sebevzdělávat se, poučit se z tzv. školy života, tedy sledovat i dění kolem atd. .

Nějak mě vyvstala na mysl Nerudova slova, která určitě znáte -" Kdo chvílí stál, již stojí opodál …".

Další odpovědi
Edison

jiná odpověď

Projdi si své otázky. Už ses na to samý ptal mnohokrát. A dostal jsi na to mnoho a mnoho odpovědí.

A už zase se prohlížíš v zrcadle a zase chceš, aby promluvilo. Já ti dám radu: Nahraj si pochlebování na magneťák, nebo na kameru a když pocítíš potřebu, tak si to pouštěj dokola. Pěkně doma, sám, aby to náhodou někdo neslyšel. Aby neubylo, víš?

Nebo jestli máš potřebu dávat svoje „úspěchy“ na odiv, zaplať si doménu, napiš si stránky, vystav to na net… Budeš si moci připsat další super počin do svého deníčku.

autacek

ano

Možná kdyby jsi zvolil nějaký učební obor, byl bys užitečnější a šťastnější. Protože dle neustálého rozebírání sám sebe tady, mám pocit, že tomu tak není

elkon

jiná odpověď

Dej už s tím pokoj, nikoho nezajímáš. Sám stále přesvědčuješ svými bláboly, že to byly vyhozené peníze.

aliendrone

jiná odpověď

Dnes již formalita zvaná maturitní vysvědčení toho o vzdělání moc nevypovídá. Ty myslíš, že ho snad máš? ;) :D :D
Navzdory tomu jsem převědčen, že to tvé „vzdělávání“ nebylo plýtváním penězi daňových poplatníků. Se školáky je to jako s investicemi. Některé se sotva vrátí, jiné jsou propadák, ale občas jsou i takové, které se mnohonásobně vrátí a pokryjí ty předchozí i se ziskem. Kam budeš spadat ty je JEN NA TOBĚ.:)

vagra

ano

Ametyst

ne

EKSOT123

ne

Nevím. Ale určitě by to bylo v menším měřítku než financování studia některých vysokoškoláků, kteří pak své vzdělání využijí pouze k svému prospěchu, nebo dokonce škození druhým. Navíc píšeš, žes studoval poctivě… Neřeš to, každý člověk má právo na to, aby se do něj investovalo.
Tady investují do studia slonů a jistě by se toho našlo víc 🙂
 https://www.y­outube.com/re­sults?search_qu­ery=elephant+pa­inting

zjentek

jiná odpověď

No příště bude v prvé řadě třeba se ujistit, zda jakákoli/kterákoli věta/poučka tohoto vlákna bude mít tu moc jaksi ovlivnit samotnou tvou existenci, či snad (a to nejen v souvislosti s daňovou povinností) dokonce holou existenci kohokoli jiného na tomto světě a to ještě dříve, než vlákno založíme. (;

DoTazatel

jiná odpověď

Plýtváním daněmi by to nebylo ani k kdyby to bylo opravdu zbytečné a nepřínosné – protože je to neuvěřitelně zanedbatelná částka.

Daně se mrhají na celé školství, protože je celé špatně a není funkční ani téměř ničemu přínosné.

Arne1

ano