kurec

Myslíte si, že ženy více propadají u závěrečných zkoušek z autoškoly?

Nejlepší odpověď
marci1

Možná jen mírně. Ženy berou zkoušky více vážně a zodpovědněji. Ale ženy jsou zase lepší řidiči! 🙂
V odkazu je britská statistika opakování závěrečné zkoušky: 54% mužů a 57% žen. U nás to bude zřejmě podobné. 🙂
http://www.au­tembezpecne.cz/cz/s340/­c1437-Zpravy/n1991-Zenam-trva-ziskani-ridicaku-dele-nez-muzum-k-rizeni-pristupuji-zodpovedneji

Další odpovědi
autacek

Ano, myslím. Ale nebude to nijak výrazné.

Edison

Nejsem si jist, že „by byly lepšími řidičkami“. Jen o něco málo více dodržují předpisy. Bohužel někdy až příliš. Několik příkladů: Jezděj pomaleji, než je dovoleno. To může samo o sobě způsobit kolizní situace. Nejezděj zcela při krajnici mnohem častěji, než muži. Důsledek tentýž. Ženy nemají tak propracovanou prostorovou představivost, včetně vnímání rychlostí, úhlů, vzdáleností, zrychlení a zpomalení. Proto jezděj mnohem „opatrněji“, což často může vést paradoxně úrávě ke vzniku nebezpúečných situací.

Kelt

To by chtělo statistické údaje. A myslíš všeobecně, nebo v poslední době?

Kryšpín

Nemám přehled, ale většina mistrů pilotů kteří trefují stromy okolo silnic jsou pánové tvorstva v mladém rozkvětu a produktivním věku.