Damiana

Myslíte si, že zdejší uživatelé chápou otázky jen částečně?

Nedávno jsem zde položila otázku na téma potrat.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-jednat-s-partnerem-ktery-sve-zene-zakaze-jit-na-potrat
Vaše odpovědí pokládám za hodnotné názory širší skupiny lidí. Byla jsem však jedním uživatelem upozorněna na to, že všichni odpověděli částečně – tedy více méně plytce, z čehož vyplývá, že až na toho jednoho, ji vlastně nepochopili. Myslíte si také, že jste tak nechápaví? A že otázka byla tak nejasně (špatně) položená? Já jsem s vašimi odpověďmi spokojená a ještě jednou za ně děkuji.

  • (Dávám to sem proto, že mi jde o to, abyste byli v obraze všichni (i vás se to týká), a kdybych reagovala na doplnění uživatele i příspěvek v diskuzi zpětně, k mnohým z vás by se jistě už tyto informace nedostaly, protože zpátky se málokdo vrací.)
  • (Děkuji Illines.)

Tohle je dodatek pro uživatele Jose1f:
Pleteš se. Nevím, jak jsi přišel na to, že Damiana se ptá, jak má (přímo ona!) jednat s partnerem, který zakáže jít ženě na potrat. Navíc o trojúhelníku nepadlo ani slovo, takže Tvé mylně jasnovidecké pokusy jsou vskutku irelevantní. Otázka zněla jasně, čistě obecně a jak vidno, upravil sis ji po svém pouze Ty – stejně tak jen Ty jsi ji špatně pochopil a pak ses rozhodl – přesně „počesku“- zareagovat.
Ohánět se investigativitou je v tomto případě zcela nemístné a osočit jiné uživatele (kteří reagovali přesně tak, jak byla otázka položena) z toho, že ji pochopili jen částečně, zatímco Ty, který ses sám dopustil nesmyslného výkladu (navíc podloženého neoprávněnou urážkou) je zcestné, ale setkávám se s tím často. Nesnáším takové chování, kdy někdo udělá chybu, a když je odhalen, brání se takto nesmyslně. To, že se sám neumíš přesně vyjadřovat (viz kamarádka) nebo jasně položenou otázku nepochopíš, je jen Tvá vina a Tvá věc. Prosím, abys nechápal doplnění mé otázky tak, jako by snad šlo o přiznání chyby o „špatně“ položené otázce. Ne.
Tvou omluvu přijímám, „virtuální facku“ jsem Ti již poslala, takže jedeme dál. Jen příště buď ve svém úsudku opatrnější. To, že jsou Tvé otázky osobní a konkrétní (viz problém se záchodem - http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-spravne-pouzivat-zachodovou-misu), neznamená, že jsou zde takové všechny.
Když se budu chtít zeptat jinak, udělám to. Pomohu si Woody Allenem.
Nikdo mi nebude podsouvat, že jsem „chtěla“ něco vědět, ale „bála“ jsem se na to zeptat.
Doplňuji:
Velice Vám všem děkuji za vyjádřené názory a za podporu. Hezký večer. 🙂

Nejlepší odpověď
Drap

Něktří chápou, někteří méně. A někteří hledají jen muchy, aby mohli kritizovat a napadat ostatní. Každý má zkrátka jinou náturu. Osobně bych takovéto věci vůbec neřešil

Další odpovědi
anonym

Přestože chápu tvé pohnutky, tentokrát bych přitakal Drapovi, nestojí to za takový pracný text, byť ve správné rubrice a s upřímnou motivací.

  1. Pravdu máš v tom, že ve staré diskuzi by po tom ani pes neštěkl.
  2. Kontroverzní nepochopení jednoho, netřeba vztahovat na ostatní, jsou tu různí lidé, chce to trochu nadhledu.
  3. Jsem tu o pár měsíců déle než ty, ale názorově s tebou v mnohém souzním. Přesto bych to neřešil, protože dotyčný se sám vymyká v několika aspektech:
  1. záměrně přehlédl neutrální a obecnou formulaci, jež byla normálním a

soudným jasná.

  1. zřejmě nesleduje tvé reakce, jinak by dávno věděl, že máš harmonický vztah, kde by k podobným dilematům nebyl důvod.
  2. nejspíš jsi ťala do živého, protože odkaz na „záchod“ je již nenalezen.
  3. jedná se o jednoho z rejpalů, který navíc nemá jen jediný profil, proto si víc troufá a možná lichotí jeho ješitnosti, když se kdokoliv slušný ohradí a nechá se vyhecovat.
  1. Jsi moudrá, soudná a vyrovnaná. Takže se povznes nad licoměrnost a obrň se tolerancí stejně jako v životě, kde se také zákonitě střetáváme s různými projevy lidských špatností, pokleslostmi, nedokonalostmi a nedostačivosti, jakož i přirozenými nešvary.

(Nikdo není dokonalý, svět je příliš mnohotvárný, není technicky možné, aby všichni měli IQ 160).
Doplňuji:
Budiž ti útěchou počet sympatizujících hvězdiček !

briketka10

Milá Damianko nic si z toho „trouby“ nedělej a až bude zase krásně teplíčko zajděte si spolu s manželem na zmrzku ať je vám báječně ahój :D

iceT

Budu -li mluvit jen a jen za sebe,tak se přiznám,že jsou některé otázky,které nepchopím zcela přesně.Třeba byla tu otázka-Která dobrota z minulosti vám chybí?-no a mě,jednoduchou­,nenapadlo,že by to měla být dobrota kupovaná.

Otázku,o které je teď momentálně řeč,jsem pochopila zcela jasně,takže si nemyslím,že by byla nějak špatně formulovaná.Kdyby se mě téma přímo týkalo,kdybych byla v očekávání a dítě nechtěla nebo nebyla připravená na potomka a partner by mi zákrok zakázal,asi bych se zařídila po svém,i kdyby tu bylo riziko,že o partnera přijdu,protože bych ho neposlechla.Zákazy a příkazy ve vztahu dvou lidí podle mě nemají co dělat.Dítě by měli chtít oba,ne jen jeden.

arygnoc

Niekedy áno.
Otázka je dobre položená vtedy, keď na ňu existuje jednoznačná odpoveď.
Otázka typu „Myslíte si, že …“ alebo „Čo si myslíte…“ a pod. jednoznačne rozvíri prísun názorov, nie odpovedí.

Teda predpoklad správne pochopenej otázky je i správne položenie otázky.

anonym

Ještě jedna dlouhodobá zkušenost, (nejen má, ale i těch, co jsou tu od prvopočátků):
Snaha o kultivaci a osvětu slušnosti, je možná ušlechtilá a chvályhodná, leč na anonymním virtuálním webu, zhola marná.
Kodex je pro tyto lidi cárem papíru a etiketa neznámým pojmem.

Damiana

Děkuji Ti za Tvůj konstruktivní názor v příspěvku a další věcný i zde v diskuzi (a jasně, že i za hvězdici!:-)
Nešlo mi pouze o mé virtuální alter ego – a osobně si s takovými týpky zas tak moc hlavu nedělám, ale vadilo mi, že se místo skutečného pochopení situace a „přiznání barvy“ navezl v podstatě do všech, kteří na rozdíl od něho otázku pochopili tak, jak byla postavena.
Tohle mi vadí a nejsem před takovými lidmi, kteří svou vlastní neschopnost hází na druhé, zvyklá ustupovat. Myslím, že i zde je čas od času nutné oddělit zrno od plev a netvářit se, že se mne to nedotklo. Mne se to dotklo a dala jsem to najevo. Neboť jeho „omluva“ byla vlastně výsměchem spojeným s nejapným napomenutím. Více se tím uživatelem nehodlám zabývat, ale chci, aby věděl, že já nejsem na takový přístup zvyklá – ani ve zdejším Matrixu.

anonym

Však já ti rozumím, v podstatě dělám totéž, akorát poněkud jiným způsobem a více aplikuji poznatky a souvislosti a vážím námahu, je-li marná.
Ale tady bych se asi také ozval, je fakt, že některé zdejší excesy si přímo říkají o pořádný morální políček.
I kdyby byl adresát imunní, ostatní si připomenou jisté rozumné meze.
Bohužel je málo odvážných vyjádřit se nahlas a otevřeně. Většina jen dá palec, ale dává přednost populismu a obává se rizika konfrontace s neurvalými a arogantními „úchyly“.
Pokud by správně fungovali admini, spousta závadných příspěvků by byla dávno briskně smazána.
Třeba na Novinkách by si podobní ani neškrtli, tam je sankce okamžitá a nekompromisní.

Damiana

Souhlasím. Díky. 🙂