dabel

Myslíte si,že VPP(veřejně prospěšné práce)je dobrý trest

Nejlepší odpověď
Monny

Myslím si,že v některých případech je lepší než vězení.Myslím ty menší tresty,když vás zavřou tak si nikdo nepomůže.

Další odpovědi
anonym

VPP jsem dělal ne proto,že bych to měl za trest,ale proto,že jsem byl na ÚP evidován jako nezaměstnaný a naše obec mi nabídla práci a jsem ji za to vděčen.
Doplňuji:
Pracoval jsem na údržbě zeleně,jezdil do obecního lesa,dělal plot okolo hřbitova.Prostě vše,co obec potřebovala udělat.

Mili @

Já sni nevím, co spadá do těch veřejně prospěšných prací…
Nějaký úklid chodníků nebo co…?
Doplňuji:
pro barbakan : a co to teda obnáší?

anonym

Ne. Správci objektů, hřišť či stáje/jezdecké oddíly ke kterým jsou odsouzení posíláni, mají nadbytek takových pracantů. Takže odsouzený tam přijde o víkendu ráno v 9 hodin a ve 12 už jde domů s tím, že má napsáno 10 hod. prospěšných prací za den. Práce – jestli je to práce, možná že ano, vypadá potom tak, že vytrhává plevel. Přitom se pobaví s jezdkyní, spřátelí s dalšími odsouzenými. Tak asi je to pro ně lepší než se válet v arestu. Odborné práce jako je stavební oprava, instalace atd. jim nechce zadávat. Mají nějaký balík peněz které musí prostavět – jinak peníze od státu by museli vracet. Takže jde vesměs o práce čištění chodníků, narovnat patník, a nanejvýš vykopat díru před firmou která tam bude něco dělat.