Super guy

Myslíte si, že vězení Bastila mohlo být za francouzské revoluce ubráněno?

Odpovědi
Disraeli

Jistě že mohla a dalo se tomu i předejít.

Symbol dobytí Bastily atd. je dnes velká fraška (oslavována a ještě z toho ti *** mají svátek). Počátek obřích jatek, krveprolití, chaosu atd. Náderný svátek. :D
Dobytí Bastily až tak extra průběh nemělo a zas tak velká věc to taky úplně nebyla, prostě se tupí útočníci/dav dostal ke zbraním (respektive ke střelnému prachu). Samotné dobytí neblo nijak geniální ani epické… jen zbrklý, rabující dav (zpočátku jen parta útočníků/krimi­nálníků). Celý význam se jen (ještě za revoluce) zpropagandoval jakože je to „fakt něco“ a je to symbol toho a toho,
Dav byl burcován, nespokojen, nebyl řád ani stabilita, král byl průměrný, jeho poradci rovněž a hlavně nesl odpovědnost za vše, co „vykonal“ jeho předchůdce. Popularita šla dolů, ekonomika taky, ceny na horu a nespokojenost lidu taky. Omezení buřiči (vůdc- davovví motivátoři) toho taky využili a docela snadno. Takovým příkladů bylo v historii hafo, jne zde se sešlo několik okolností a přerostlo až ve velkou, krvavou a dlouhou revoluci (respektive běsnění, ne-řád, kriminalitu, potoky krve).

Kepler

Mohla. Bohužel v kritické chvíli jsem tam nebyl.

Kelt

Na každou otázku se dá odpovědět ano nebo ne. Záleží na strategii, taktice, zbraních a pod.