zzzzz

Myslíte si, že v médiích existuje pořád cenzura?

Je mi dost divné, že žádná televize ve večerních správách neinformovala o těch dnešních demonstracích. Já platím za ČT cca 150kč každý měsíc. Myslela jsem si, že mám za to právo na pravdivé, objektivní, včasné a necenzurované informace. Myslíte si, že je to politický tlak na Čt?

Nejlepší odpověď
anonym

Ano,cenzura existuje,bohužel.Je to cenzura vydavatelů a majitelů jednotlivých periodik,jejich politických a mocenských zájmů.Jde o boj o vliv a v neposlední řadě jde samozřejmě o peníze,protože informace a přístup k nim je dnes nejcennější kapitál.A o tom,ko­lik za své poplatky nebo peníze utracené za tisk se dostane k lidem,to určují právě ONI. :D

Další odpovědi
mosoj

Ano existuje a pořádná !!!!! Nikdy nepřestala být a je poplatná době.

Damiana

Cenzura je v každém režimu a v každé době. Jen se jí pokaždé říká jinak. Třeba ochrana konzumenta.

cukrar

Je pravda, že platím jen 135Kč poplatku, ale já viděl v televizi jak záběry tak i debatu s pořadatelem demonstrace.

anonym

Ano existuje cenzura.Proč nás televize neinformovala dříve, že existuje Holešovská výzva a nepodpořila lidi aby šli na tu demonstraci?Ne­informovala nás též o islandské revoluci (mají strach aby to tady nedopadlo také tak), zrovna tak v této době vládních škrtů nám nikdo neřekl kolik stál pohřeb Václava Havla (když dokážou vyčíslit kolik stojí nasazení policie při fotbalových zápasech či nasazení policie ve Šluknovském výběžku).Zkuste se zeptat proč byl za celou komunistickou éru odsouzen jenom Miroslav Štěpán, když nám teď neustále říkají jak byl socialismus (komunismus tady nikdy nebyl) špatný.Zrovna tak kdo byl zodpovědný za masakr na Národní třídě v r.1989 a jak byl potrestaný?
Najdou se desítky témat na které existuje cenzura.Takže nevěřte tomu, že tady neexistuje cenzura.

annas

Shuffle, desetileté dítě ví o cenzuře?

aramah

Jak vidět ano.
Čeho se obávají? Nevím.
Nebo že by cenzura přišla opět do mody?

Shuffle

Pcenzura byla, je a bude!

jmhad

Samozřejmě že existuje.Sdělovací prostředky jsou mocenský nástroj těch,co jsou u moci buď přímo nebo prostřednictvím jejich majitelů /ty jsou většinou v Německu/. A samozřejmě že musí obhajovat předepsaný názor,v současné době USA. Vyhledej si třeba nezávislé zprávy o Sýrii či o Íránu.Bude to o něčem jiném,než čím nás krmí ČT či noviny.