Myslíte si, že v dnešní době, jsou pravdivý informace pro nás to nejdražší a nejcennější na celém světě?

Krom vody a potravy a bezpečného prostředí.

Nejlepší odpověď
annas

Myslím si, že nejdražší ze všeho, co člověk má, je život. Je mu dán jen jednou,, a proto je třeba ho prožít tak, aby se nemusel stydět …

Nejcennější je pak krev, v poslední době se k ní přidává voda.

Ale platí, že pravdivé informace našemu životu napomáhají, dokonce prospívají. Život ve lži škodí … ale věřím, že pravda vyjde najevo, i když má pomalejší nohy…

Proto je třeba fakta často prověřovat z různých zdrojů, aby se nepovažovaly za pravdivé zprávy typu „jedna paní povídala“, tzv. senzační zprávy z Blesku, často i TV Nova atd.

Pravdivé je to, co člověk zažil, tedy viděl atd. Těm zprávám je možné důvěřovat, i když někdy se pohled na sktuečnost různí.

Dalším nešvarem je to, že u novinářů se objevují neobjektivní informace, které se liší od jejich subjektivních, ale i od objektivní skutečnosdti.

Jak často platí řecké příslovi?
„Když promluví peníze, pravda zmlkne.“

Další odpovědi
Anikitos

Pravdivé informace jsou v moderní době nedostatkovým zbožím. Většinu ovládají média, hoaxy a ”vybrané informace určené pro veřejnost.”

Určitě jsou pravdivé informace jedno z nejcennějších, ale v takto medializované společnosti je těžké poznat pravdu, pak s ji ještě připustit a uvěřit ji – to je ještě těžší.

Kepler

Pravdivé informace jistě svou cenu mají, jenže jak je máme rozlišit? Lidi stejně věří tomu, čemu věřit chtějí.

ivzez

Informace sice budou na jednom z předních míst,
ale až za životem, zdravím, krví, vodou, potravou a bezpečím.

Za nejcennější a nejdražší je ale nepovažuji.

anonym

Anikitos: to je pravda, ověřit si to co se někde dozvíš nebo přečteš je strašně těžký. I když se nějaká informace píše podobně nebo stejně na více místech tak většinou chybí zdroj informace, která vědecky (výzkumem) potvrzuje onu pravdu.