novakl

Myslíte si, že ty nejhorší časy s Covid-19 už máme za sebou?

Otázka se týká striktně nákazy a úmrtnosti lidí spojené s Covid-19 – nikoliv toho, že Frantovi z Horní Dolní „umře“ restaurace, protože Franta nešetřil na horší časy

Nejlepší odpověď
Malvína

Jestli tady nějaký covid vůbec je, tak už nevymizí. Je to prostě nová nemoc, na kterou není prozatím lék a myslím, že to postupně chytne každý z nás. Zpočátku se mě, přiznávám, zmocnila panika, ale už to nijak zvlášť neprožívám.

Další odpovědi
dubraro

Nejhorší časy budeme mít za sebou teprve až bude nalezena účinná léčba nebo očkování.

led

Ešte nie je koniec. Nepodliehajte klamnej predstave „už sa nič nestane“. Teraz tu bol „starší brat Covid“ na prieskume, ale treba si uvedomiť, že vždy po prvotnej nákaze prichádzajú ešte mladši príbuzní.
Takže vyzkumníci, lekári, aj so schvaľovacími úradníkmi a výroba ešte musia stihnúť termín príchodu oneskorencov z rodiny Covidov.
Ako sledujem reakcie mnohých, napríklad aj tých nezodpovedných potencionálnych prenášačov, ktorí v čase, keď sa nedoporučovalo, či zakazoval voľný pohyb (o rúškovej povinnosti ani nehovorím), sa prevážali autami po celej republike a navzájom sa informovali, kde im hrozil zásah polície, aby sa im vyhli. Takto sa nedávno so smiechom chválili. Aj takýto boli medzi nami, nielen tí, ktorí sa snažili neohroziť seba a ani druhých.
Takže, rúšky nelikvidujte, majte ich pripravené… ale určite by sme všetci boli radšej, keby sme ich nemuseli znova použiť.

zjentek

To si nemyslím.

Mezi patogeny to máš podobně jako v šoubyznysu – když už se tam někdy něco vyskytne, je to většinou NAVŽDY. A tomáš fuk, jestli jde o mor, kovid, J. Zelenkovou, I. Csákovou anebo Marka Bendu v politice – prostě je to nafurt…);

Pepa25

Vzhledem k tomu, že jde o pandemii, za „my“ považuju celé lidstvo a zde je zapotřebí být ještě maximálně opatrný, protože počet aktivních případů pořád roste.

EKSOT123

Těžko. Je možné, že ty nejhorší časy nemá za sebou ještě ani Itálie nebo Belgie. Ale na druhou stranu se dělá na vakcíně, je k dispozici víc respirátorů, nebo samotný virus může dojet na nějaké své vnitřní nedokonalosti.

Mc Merkurion

… ještě nebylo tak špatně, aby nemohlo bejt hůř, vona si na nás příroda zase něco najde …