hanulka11

Myslíte si,že to lidi poznali?

Myslíte si, že to mohli cestující poznat,že se něco děje?
Doplňuji:
http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/svet/2140­55-kapitan-letadla-zemrel-nouzove-pristal-druhy-pilot.html

Nejlepší odpověď
Terryle

Myslím, že ne, takové věci se cestujícím neříkaj, jen by je zneklidnily. Ovšem na místě druhého pilota bych být nechtěla, přece jen smrt kolegy plus vědomí, že teď všecko visí na vás (i když to pro vás je rutina), člověkem docela zatřepe… dvojka obvykle počítá s tím, že mu kapitán tak trošku kryje záda a napraví případnou chybu, anžto dvojka bývá méně zkušený pilot. A ten toho najednou musel zařídit docela dost (komunikace s věží, zadání náhradního letiště do počítačů…) a navíc si asi nemohl být úplně jistý, jestli jeho kolega je skutečně mrtvý (→ záchranka na ploše) … no, nezávidím mu, ale je to profík a podle toho to zvládl.

Další odpovědi
Miroslavst

Cestující zřejmě nepoznali vůbec nic, jelikož i jak je uvedeno, letadlo v tu chvíli bylo pilotováno autopilotem a pokud je v kabině pouze jeden pilot, v tomto případě zbyl jen druhý pilot, tak i ten je cvičen na tyto situace a přistání zvládne sám.
Horší by to bylo v případě, pokud by bylo přistoupeno k těm popisovaným změnám a na palubě by byl pouze jeden pilot a ten by zkolaboval.

ten který je

Myslím že nic nepoznali díky autopilota a náhradního pilota.