mosoj

Myslíte si že to je jenom otázka zdravého rozumu ?

Nedávno zde padla otázka jestli se budeme bát dětí.
On ten problém je ale širší a netýká se jenom dětí.
Po inetu putuje pps která se tohoto problému dotýká.
Myslíte si že to je opravdu jenom otázka zdravého rozumu ?
Co způsobuje takové prohlubování bezcitnosti a agresivnosti společnosti ?

http://picasa­web.google.com/mo­soj3/Pokus02?au­thkey=Gv1sRgCO6O_-jUzJjG1wE#sli­deshow/55217423540748961­78

Nejlepší odpověď
anonym

To je ohromně složitá věc.Ústně bychom se těžce domlouvali,natož.
Jde o způsob chápání reality.Snad.Kon­zumní společnost – to není jen komunistický termín.
A smutný je fakt,že tenhle způsob v podstatě vítězí.Není cesty zpět.
Máme to v sobě.Dál – nemá smysl to rozvádět.
„Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným“.

Další odpovědi
anonym

Co? To udělala společnost lidí. Nikdo jiný. K čemu je zdravý rozum? Umí snad zdokonalit život? Vždyť jsme pouhá zvířata a podle svých schopností se atd. Špatní a nemravní byli i dříve. Měli snad děti (skutky) lepší cíle za celou dobu bytí? Nejlepší děti se rodily. Dnes už ne. Nejlepší jsou napadány těmi ostatními. Proč se zabývat myšlenkovou lopatou která hlasitě chřestí pískem při zakývání hlavou? To už jsem zde pro žblechty těchto dětí (myšlenek)? Nebo snad pocházím z těch chytřejších myšlenek které dokážou celý život bezúčelně kopat do balonu? Nebo snad hledět s dojetím do hledáčku fotomobilu na ratolest ze které když odhodí cumel se vytratí jakýsi cíl nebo bloudí? Výchova k osobnosti člověka? Nerozmazlování jedináčků? Ochuzení citů kvůli tvrdosti systému? Vytváření chlapů z 18ti letých? Donucování netečného okolí podívat se co se děje potmě doma s maminkou a dědečkem? Sebepoškozování? Nejistoty co se stane když tata přijde domů opilý? Když se třeba učitel vybíjí? Pak se točí kočkou uvázanou na provaze někde v lese. Tlučení se stává hudebním požitkem. Začne se vyřvávat po hospodách. Alkohol k navazování obchodních známostí kde sehnat trávu nebo něco jiného. To jenom proto že náš klausův systém dodělal to co bylo nalomeno? Které z dětí které vyjdou z rodin, – z obyčejných rodin, vědí přesně co se po nich chce? Snad zde žil někdo kdo jim ukázal cestu jak přežít. A když ostatní vidí že ta pravá cesta – to taky nevím co to je – neplatí, atd. Odmala slyší Filipe! To nesmíš! Filípku pocem! Filipe okamžitěsem! Až věkem odejde taková jak se tomu přesně říká zodpovědnost?, pak Filip dostane svůj filip. Společnost – pokud nevymřela je vychovávána ale ne řízena k ochuzení citů. Tam se najde náhražka. Agresivita. Ale co je mě po tom? Mám zameteno před svým prahem? Mám tam také bordel. Všimněte si že u nás žijí děti, (nebo rozum) kteří dělají čest svým rodičům, sobě, o kterých se nedočteme že udělali někde ostudu. Je ale dobré se na to ptát.
A jedno pro vás: když chcete bít viníky takové co rozbijí skleněnou zastávku, pomalují sprejem čerstvou fasádu domu, podívejte. Nadáváte na svoje vnuky, ne na cizí. Udělejte si své syny a dcery tak abych před nimi nemusel plivat. Jednou mě mladí lidé budou šéfovat. Najdu si mezi nimi ty kteří opravdu nikde nejsou vidět – támhle, támhle. Ale pracují, mají svoje, nikomu neškodí naopak něco přinášejí ať kulturu nebo skutečně pracují či obojí. To co je navíc, zmrzačení rodičů, bití a mlaty je jen důsledek. Divím se že odpovídám zrovna Vám který nejste obyčejný pasák. Mohl byste čekat stručnější odpovědi. A taky od někoho zainteresovaného, od zkušených. Opravdu Vám věřím? Jestli někdo může napsat knihu o lepším světě, atd…