Avatar uživatele
DejfCold

myslíte si že to funguje? ( http://27.medi­a.tumblr.com/tum­blr_lfmlv3syE­E1qbulg0o1_500­.jpg )

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Heřman, IK před 4392 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
KdoSiOdJinud

Určitě ne

viz. diskuse :) Dobíjení notebooku sám sebou = perpetum mobile, díky ztrátám (spotřebě) to fungovat nemůže a i kdyby byla spotřeba nulová, odpor vodičů by musel být nekonečně malý atd atd..

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Určitě ne

Ještě, že to máš v Zábavě – ankety.
Je to technicky nesmysl, ostatně KdoSiOdJinud ti to racionálně doložil.
Doufám, žes otázku nemyslel vážně, to bys musel být kór naivní!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
IK

Asi ne

Zdá se mi to podezřelé i když na kablíku poznám jen kam se strká.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Heřman

Určitě ne

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
DejfCold

oprava: obrázek zde: http://27.medi­a.tumblr.com/tum­blr_lfmlv3syE­E1qbulg0o1_500­.jpg

před 4392 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
KdoSiOdJinud

U USB je ve 2 ze 4 žil potenciál 5V takže použitelné to bude :) JOKE! NEMOŽNÉ, bylo by to perpetum mobile. Jediné co by bylo funkční by bylo dobíjení přes usb něco jiného.

Ale pozor! U USB v.2 je povolený odběr 0.5A a při překročení se usb vypálí, tzn. nevratné zničení a při úvaze, že usb jsou z 99% přímo na základní desce pc/notebooku bych byl hodně opatrný – nová deska není vůbec levná záležitost :)

před 4392 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
DejfCold

Ne otázku jsem opravdu nemyslel vážně. Jen mě zajímalo jestli se někdo nachytá :) To jsem jenom na googlu hledal „perpetuum mobile“ jestli někdo nevymyslel neco jako můj kamarád (k ose generátoru připevnit kočku na jednu stranu [kočka přece padá vždycky na všechny 4 :) ] a na druhou stranu chleba s máslem [ chleba zase padá vždy namazanou stranou na zem :D ] a tak by prý měla vzniknout, jak on říká, „nekonečná energie“ :D ) a při tom hledání jsem narazil na tohle ;)

před 4391 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek